Dnes je 08.08.2020

Neziskové organizácie získali už milióny eur

Finančná správa zaslala na účty neziskovým organizáciám, občianskym združeniam a nadáciám milióny eur.

Finančná správa zaslala na účty neziskovým organizáciám, občianskym združeniam a nadáciám do polovice augusta vyše 58 miliónov eur. Poukázali im ich fyzické a právnické osoby ako podiel zo svojich zaplatených daní, známe ako 2%.

Tretí sektor tak zatiaľ získal vyše 58 miliónov eur. Peniaze dostali občianske združenia, neziskové organizácie či nadácie od daňovníkov. Ide o financie, ktoré im poukázali fyzické a právnické osoby ako 2 % podielu zo svojich zaplatených daní. Finančná správa doteraz spracovala takmer 900 tisíc vyhlásení.  Najviac ľudia a firmy darovali tretiemu sektoru z Bratislavského kraja, na účty neziskových organizácií, občianskych združení a nadácií pribudlo od daňových subjektov z tohto kraja takmer 14 miliónov eur. Najnižšiu sumu, necelé 4 milióny, poukázali daňové subjekty z Banskobystrického kraja.

Výška darovaných financií sa môže ešte zvýšiť.  Komu darovať 2% zo svojich daní si môžu daňovníci pozrieť v zozname, ktorý vedie Notárska komora SR. Verejne dostupný je aj na stránke www.notar.sk a na portáli finančnej správy.

Ročný prehľad prijímateľov, ktorým boli poskytnuté podiely zaplatenej dane v roku 2019 a informácie o sume poskytnutej jednotlivým prijímateľom zverejní finančná správa do konca januára 2020. Počas januára zároveň zasiela neziskovým organizáciám, ktoré dostali peniaze od daňovníkov, oznam o darcoch v prípade, ak daňovník v podanom vyhlásení vyznačil svoj súhlas so zaslaním týchto údajov prijímateľovi. Súhlas daňovníka umožňuje finančnej správe oznámiť jeho základné údaje bez výšky darovanej sumy.

Čítajte aj:

Aké požiadavky majú firmy?

 

 

zdroj finsprava

foto ilustračné

 

 

Spravodajstvo Región O počasí Komentár Vlastnými slovami Zaujímavosti IT novinky O autách

-news-
17. 08. 2019


comments powered by Disqus