Dnes je 18.07.2019

Neznalosť zákona nie je výhovorka, ani u úradníkov

Nepoznáte zákon? Váš problém. Nepoznajú ho úradníci? Opäť váš problém. Neznalým úradníkom sa nenechajte nachytať.

Rozhodujú a svojimi rozhodnutiami dokážu ovplyvňovať život iných ľudí. Napriek tomu neovládajú to, čo robia neovládajú to, čo si môžu dovoliť. Sociálny systéme je skutočne v troskách, počnúc zle nastavenými zákonom, pokračujúc nespravodlivosťou a aj nekončiacou nevedomosťou a neznalosťou niektorých jedincov, ktorí sú zamestnaní na rôznych úradoch.

Napriek tomu, že je nám hovorené ako je na Slovensku v podstate dobre, nevyzerá to tak, dôležité pozície zastávajú nekompetentní ľudia, ktorí ani len netušia čo si môžu dovoliť a čo nie. V tomto článku zatiaľ nebudeme menovať konkrétne prípady, berme to ako nejaký úvod do problému ľudí neznalých, ktorí majú tú výsadu rozhodovať o druhých. Verte mi, svoje pozície si užívajú a čím menej vedia, tým viac sú drzejší.

Samozrejme je to o ľuďoch, medzi týmto všetkým sa nájdu aj takí, ktorí vedia, chcú reálne pomáhať a pomôžu. Žiaľ ich práca je výrazne negovaná tým, čo spravia ich neschopní kolegovia, ktorí si beztrestne neplnia to, čo majú. Nemajú žiadnu zodpovednosť za svoje zlé rozhodnutia a tom im dáva absolútnu voľnosť, ktorá skutočne nechutná a zarážajúca. Mnohí jedinci nedokážu pracovať a komunikovať ľuďmi, mnohí sa to ani nechcú naučiť, jediné čo potrebujú je odpracovať si niekoľko hodín a užívať výhody. Verte, či nie, majú ich, hoci sa stále hovorí o neprimeraných platoch.

Súhlasím, platy sú neprimerané, pre niektorých sú neprimerane vysoké pri porovnaní toho, čo dokážu cez deň urobiť a ako si dokážu robiť svoju prácu. Na mnohých je viditeľné, že nikdy nepracovali v súkromnom sektore, kde je nutná slušnosť, pokora, znalosť toho čo robíte a aspoň elementárna schopnosť pracovať s ľuďmi. Dokonca si ani neuvedomujú, ako dokážu ovplyvňovať ľudí, ktorí potrebujú reálnu pomoc.

Ako som spomínal toto je len úvod do celej problematiky, kde sa pozrieme na tých, ktorí namiesto pomoci škodia a ignorujú zákony, prípadne si vytvárajú vlastné protizákonné pravidlá. Upieranie práv sa nemôže nechať bez povšimnutia a neznalosť zákona úradníkov sa nemôže stávať problémom bežných ľudí. Pokiaľ nie ste spokojní s tým, ako úradníci postupujú, neváhajte, natáčajte ich konanie, sú povinní to strpieť. Ak máte pre nás námet, píšte nám na info@napisali.sk .

 

 

foto ilustračné

-Miroslav Vavra-
01. 07. 2018


comments powered by Disqus