Dnes je 18.07.2019

Nitra na Banskú Bystricu nestačila

Po reprezentačnej prestávke sa v sobotu hralo 33. kolo slovenskej hokejovej Extraligy.

Zápas kola:

HK Nitra     1:4     HC 05 Banská Bystrica

Nitra na domácom ľade začala zápas mimoriadne ľahkomyselne a v 3. minúte zápasu inkasovali z hokejky Handlovského prvý gól. Bystričania vycítili príležitosť a zvýšili tempo, snaha sa pretavila do druhého gólu v polovici prvej tretiny. O 2 minúty neskôr padol aj tretí gól do nitrianskej bránky, keď Kristana prekonal Bambúch a nitriansky brankár sa odobral na striedačku. Striedajúci brankár Nitry Zima si ihneď  prešiel krstom ohňom, keď musel čeliť presilovke Banskobystričanov, no udržal si čisté konto. Možno aj tento moment bola vzpruha pre Nitru a Lelkeš tesne pred koncom prvej tretiny upravoval výsledok na 1:3.

V druhej tretine Nitrančania mali obrovskú snahu  o ďalší gól do bystrickej bránky, ktorý by pre nich znamenal dotiahnutie sa na súpera na rozdiel gólu. No vždy narazili na bystrického brankára Kalembu, ktorý bol svojimi zákrokmi pre hráčov Nitry neprekonateľný. Hostia z Banskej Bystrice sa do útoku veľmi nehrnuli, no keď už sa tam dostali, skončilo to gólom. Z jedinej vážnejšej šance Bystričanov Hudec prekonal brankára Nitry a zvýšil ich náskok o 3 góly.

Posledná tretina bola bezgólová a ani herné prejavy extrémne nevynikali. Zdecimovaná Nitra a Banská Bystrica dohrávajúca úspešný zápas na ľade súpera, táto kombinácia nebola predzvesťou tvorby extra šancí v poslednej časti zápasu.

Góly: 19. Lelkeš (M. Novák, H. Ručkay) - 4. Handlovský (James Martin, Kadura), 11. R. Konečný (Heizer, Macháček), 12. Bambúch, 36. M. Hudec (Bambúch)
Vylúčení: 6:11 na 2 min, navyše: Pupák (Nitra) 10 min za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Baluška, Lokšík - Tvrdoň, Výleta, 3600 divákov
Zostavy:
Nitra:
Kristan (12. Zima) - Nádašdi, D. Milo, P. König, Ordzovenský, M. Novák, Ďurkech, Pavlíček - Mir. Kováčik, Lelkeš, H. Ručkay - R. Tománek, Stümpel, L. Novák - Pupák, T. Chrenko, M. Segľa - Piačka, Bajtek, Rzavský
Banská Bystrica: Kalemba - Bambúch, Saracino, James Martin, Macháček, Rosandič, Devečka, Šilovič, Bendík - Kadura, White, Handlovský - R. Macík, M. Hudec, Wilson - R. Konečný, Heizer, Lamper - Petro, Róth

MHC Mountfield Martin     3:4     MsHK DOXXbet Žilina     po samostatných nájazdoch

Góly: 9. Themár (I. Ďatelinka, Fujerík), 25. Pokrivčák (Perniš), 31. Markovič (Važan, Galamboš) - 22. Valášek (Klouda, R. Tomas), 30. R. Tomas (Klouda, Valášek), 60. Kalla (Klouda), rozhodujúci sam. nájazd Kalla
Vylúčení: 6:7 na 2 min, navyše: Kalla (Žilina) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 2:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: T. Orolín, M. Novák - Bogdaň, Gajan, 3500 divákov
Zostavy:
Martin:
J. Čech - Matejka, Smrek, I. Ďatelinka, A. Novotný, Brcko, Tupý, Pacalaj, Pástor - Markovič, Galamboš, Važan - Rožník, Fujerík, L. Klíma - Themár, Dírer, J. Cíger - Šugár, Pokrivčák, Perniš
Žilina: M. Laco - Ostrčil, Marcel Šterbák, Dlouhý, Leško, E. Bagin, Látal - Drevenák, Rehák, Kalla - Valášek, Klouda, R. Tomas - T. Varga, Marek Slovák, Bene - Linet, Piják, Vaculín

HC Košice     3:2     Dukla Trenčín     po samostatných nájazdoch

Góly: 18. P. Bartoš (Deyl), 30. Spilar, rozhodujúci sam. nájazd Spilar - 47. Šimíček (M. Nemčík, T. Lipták), 53. T. Lipták (Šimíček, M. Nemčík)
Vylúčení: 4:3 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc - M. Korba, Smrek, 5924 divákov
Zostavy:
Košice:
Riečický - Klouček, M. Macejko, Štrbák, Deyl, Šeda, Cebák, M. Kolba - Sojčík, T. Marcinko, Bicek - R. Jenčík, P. Bartoš, Spilar - Jokeľ, Češík, Hrnka - Matúš Chovan, Boltun, Matis
Trenčín: Lašák - M. Nemčík, Pozník, Novajovský, Čerešňák, Bobček, M. Habšuda, E. Bednár, M. Hlinka - Kútny, O. Rusnák, Komínek - O. Mikula, Troliga, D. Buc - D. Hudec, T. Klíma, Šišovský - Šimíček, F. Nemček, T. Lipták

HK Poprad     3:5     ŠHK 37 Piešťany

Góly: 3. Fabian (S. Takáč, Matúš Paločko), 27. T. Sýkora (M. Nagy, Kurali), 53. Matúš Paločko (D. Brejčák, S. Takáč) - 6. Hamrák (Chylo, Drgoň), 14. Románek (Biro), 17. Stupka (Lušňák), 26. Románek, 50. Románek (Peško)
Vylúčení: 4:11 na 2 min, navyše: Drábek (Poprad) 10 min za vrazenie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jura - Kacej, M. Orolín, 2149 divákov
Zostavy:
Poprad:
Sidor - R. Suchý, Gaborčík, Kurali, Makovský, D. Brejčák, Jáchym - T. Sýkora, Štals, A. Lapšanský - A. Kroták, S. Takáč, Matúš Paločko - M. Nagy, Mlynarovič, Drábek - Belluš, L. Paukovček, Gápa - Štrauch
Piešťany: Tomek - Rais, Brňák, Cuník, A. Hruška, Drgoň, R. Filip, Škadra, Filo - Lušňák, Holovič, Stupka - Melichárek, Mišura, V. Nemec - S. Saliji, Hamrák, Chylo - Haring, Peško, Románek

HKM Zvolen     5:4     HK 36 Skalica

Góly: 18. Škvaridlo (M. Jurík, Ľ. Zuzin), 23. Bortňák (Síkela, Mančák), 34. Ľ. Zuzin (Škvaridlo, J. Mucha), 40. Bortňák (Mančák, Síkela), 52. Ľ. Zuzin (Škvaridlo) - 14. Obdržálek (M. Kuľha), 16. Obdržálek (Vyrůbalík, Lažo), 37. Kutálek (Šátek, F. Novák), 47. Lažo (Kudrna, M. Preisinger)
Vylúčení: 5:3 na 2 min, Navyše: 12. R. Kropáč (Skalica) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák - Holienka, Valach, 2401 divákov