Dnes je 23.04.2019

November je na našom území rekordne teplotne nadpriemerný

Od začiatku novembra sa na našom území vyskytuje veľmi teplé počasie. Nasvedčuje tomu aj mapa teplotných anomálii. Teploty sú poriadne vysoké.

Už niekoľko dní nad naše územie prúdi teplý vzduch od juhu. Ten k nám prináša veľmi vysoké teploty, ktoré aj lámali rekordy. Na našom území sme namerali historicky najvyššiu teplotu v novembri. Teplota vystúpila až na +24,2 °C, pričom doteraz bola najvyššia teplota zaznamenaná v novembri na našom území na úrovni +23,5 °C.

Od začiatku novembra do 6. novembra bola na našom území priemerná teplota o 5 až 10 °C vyššia ako je normál. Veľmi teplo bude aj nasledujúce dni a november pravdepodobne skončí ako teplotne nadnormálny. Víkend sa tak črtá pomerne príjemný, no na niektorých miestach sa vyskytne oblačnosť a aj mrholenie.

Kedy príde ochladenie a nástup zimy? Predpokladá sa, že november prepíše historické rekordy a zimné počasie zatiaľ na Slovensku neočakávame. Nezvyčajne teplo je aj na horách, vysoké teploty dokonca pobláznili prírodu. Ochladzovanie, ktoré sa očakáva v druhej polovici mesiaca bude pozvoľné. Viac informácií prinesieme v ďalších článkoch o počasí.

 

 

Informácie o počasí prinášame v spolupráci so stránkou www.imeteo.sk

-iMeteo.sk-
09. 11. 2018


comments powered by Disqus