Dnes je 18.08.2019

Nový rok 2019, nech sa veci menia k lepšiemu

Nový rok 2019 odštartoval pred niekoľkými dňami, novoročné priania boli viac než jasné.

Nový rok 2019 odštartoval, pomedzi oslavy príchodu nového roku zazneli mnohé priania a myšlienky, ktoré nám veľmi podstatne zvýraznil práve rok, ktorý je už minulý. Nebudeme sa vracať do minulosti a nebudeme spomínať na to všetko čo sa na Slovensku udialo, podstata týchto slov spočíva v niečo inom.

Do nového roku 2019 si samozrejme želáme zdravie a šťastie. Želáme si, aby sa nám darilo nie len v súkromnom, ale aj pracovnom živote. K týmto želaniam sa pre všetkých ľudí dobrej vôle pripájam aj ja. K týmto želaniam by sme mali pridať niečo navyše, niečo čo už dlho potrebujeme a možno práve vďaka tomu by mohla byť naša spoločnosť o niečo iná (v dobrom slova zmysle), než je teraz.

V novom roku 2019 si okrem toho, čo si želáme už takmer pravidelne, želajme aj to, aby sme boli všímavejší a tolerantnejší voči iným. Aby sme našli v sebe potrebný pokoj a vyrovnanie, ktoré mnohí už dávno potrebujú a potlačili tak potrebu škodiť iným. Som realista a viem, že tieto slová nie každému dôjdu a nie každý sa bude podľa nich riadiť, no nesmieme na ňu zabúdať a je potrebné si ju opakovať rovnako často ako priania o úspechoch, či zdraví.

Budeme si všetci navzájom želať, aby sa naša spoločnosť zmenila ešte k omnoho lepšiemu a to bez ohľadu na to aká je politická nálada a kto je v politickom vedení. Ľudskosť sa nemôže nechať týmto ovplyvňovať a musí byť v nás samozrejmá. Aj ľudskosť želám nám všetkým počas celého roka 2019 a samozrejme aj do ďalších rokov.

Nech je nový rok 2019 priaznivejší, počas každého dňa nezabúdajme na to, že sme ľudia. Pomáhajme, buďme tolerantní a skúsme urobiť všetko pre to, aby bol tento rok priaznivejší aj našim pričinením. V novom roku 2019 želám veľa zdravia a k tomu aj to, čo som už spomínal. V novom roku 2019 želám všetkým, aby nezabúdali, že normálne je pomáhať a nie škodiť a aby nezabúdali na vnútorný pokoj, ktorý je tak veľmi dôležitý. Všetko len to najlepšie počas celého roka 2019!

Čítajte aj:

Aký bol rok 2018? Obrovské kauzy a zvraty, tomuto sme sa venovali

 

 

foto ilustračné

 

-Miroslav Vavra-
06. 01. 2019


comments powered by Disqus