Dnes je 30.06.2022

Očkovací bonus nebol nikdy opatrením v boji s cenami

Očkovací bonus nebol nikdy ako opatrenie v boji s cenami, mnohí koaliční jedinci sa ním chvália ako so systémovou pomocou.

Viete ako vznikol očkovací bonus na Slovensku a koho sa týkal? Išlo predovšetkým o dôchodcov a v časoch nie dávno minulých, keď koalícia nezvládala znovu silnejúcu epidémiu, minister financií v obrovskom zmätku, ktorý bol na Slovensku dostal nápad ako motivovať dôchodcov k očkovaniu. Chcel tak zachrániť zdravotný systém a zároveň to bola náhrada neexistujúcej očkovacej kampane.

Dvesto eur, tristo eur, nie pre každého

Dôchodcovia dostali termíny. Niekoľko termínov, ktoré museli stihnúť, ak chceli mať očkovací bonus. Ak sa dali zaočkovať treťou dávkou do konca januára, dostali od štátu tristo eur. Ak druhou dávkou, bolo to dvesto eur. Ak sa mnohí dôchodcovia nedali očkovať, prípadne nemohli dať očkovať, nedostali nič. Mala to byť jasná motivácia pre dôchodcov, aby sa očkovali.

Boj za očkovanie sa začal, vyčlenili sa milióny eur a verilo sa, že niečo také na dôchodcov zaberie. Ako na ktorých, mnohí sa presvedčiť nedali. Očkovací bonus zaberal čiastočne, nevyplatili sa všetky milióny eur a nevieme ako sa použil nevyplatený zvyšok financií. Ak boli tieto financie určené na boj za očkovanie dôchodcov, ich účel mal byť smerovaný predovšetkým takto. Pre zdravotníctvo a pre dôchodcov.

Dnes nemajú financie ani zdravotníci, ani dôchodcovia. Samozrejme, nevyplatené financie by neboli postačujú na záchranu všetkého, čo je dnes nedofinancované. Tieto financie by určite čiastkovo pomohli, pretože na Slovensku sme stále zvyknutí na čiastkové, nie systémové opatrenia. Nepomohla tomu ani táto koalícia, ich práca sa nezmenila. Ak vidíte niektorých členov koalície, neviete ako sa tam mohli dostať a čo tam robia.

Očkovací bonus nebol nikdy určený ako systémov opatrenie v boji so zvyšovaním cien, až do momentu, kým túto myšlienku nevyslovil samotný premiér Heger, ktorý nevedel reagovať na kritiku, že koalícia nerobí nič. Túto rétoriku si prevzalo celé OĽANO a je to hanba ich pri presadzovaní tohto názoru sledovať. Očkovací bonus začal byť pre neschopnosť koalície ako systémové opatrenie v boji s cenami.

Nikdy o tom nikto takto nehovoril, dnes majú byť niektorí dôchodcovia šťastní, že vôbec niečo dostali. Navyše ak hovoríme o očkovacom bonuse ako o opatrení v súvislosti so zdražovaním, ide o neuveriteľnú diskrimináciu všetkých, ktorí sa nemohli dať očkovať, alebo sa očkovať dať nechceli. Je táto koalícia zoskupenie, ktoré opatreniami diskriminuje ľudí na Slovensku? Jedinci OĽANO týmto spôsobom tento fakt potvrdzujú.

Koalícia, ktorá na Slovensku ešte nebola a ani už nebude, je na zamyslenie, že ako menšie zlo po tejto koalícii sa zrejme k moci vrátia politici z predošlej koalície. Súčasná koalícia si môže za to sama, aj takýmito tvrdeniami, ľudia nie sú hlúpi. Hlúpe je nič nerobiť a potom si vymýšľať. Očkovací bonus nikdy nebol ako opatrenie v boji proti zvyšovaniu cien na Slovensku.

Čítajte aj:

Ako bude vyzerať zmena v dôchodkoch na Slovensku?

 

 

foto ilustračné

 

 

Spravodajstvo Región O počasí Komentár Vlastnými slovami Zaujímavosti IT novinky O autách Koronavírus na Slovensku

-Miroslav Vavra-
01. 06. 2022


comments powered by Disqus