Dnes je 27.02.2020

Od západu sa rozpršalo. Kde a kedy bude ešte pršať?

Počas večerných hodín dorazil nad naše územie studený front. Ten prináša zrážky, ktoré by mali zasiahnuť viaceré miesta Slovenska.

Počas popoludňajších hodín začala územie Slovenska od západu ovplyvňovať oblačnosť teplého frontu. Front sa bude presúvať ďalej na východ a dobiehať ho bude studený front. Teplý front veľa zrážok nepriniesol. V popoludňajších hodinách sme mali jeho vplyvom veľkú oblačnosť a najmä v západnej polovici Slovenska mrholenie či slabé prehánky.

Večer dorazil od severozápadu studený front. Okolo 17-tej hodiny malo začať pršať v severozápadnej polovici Slovenska. Zrážky neboli výrazné, no počas noci začali naberať na intenzite. Do rána  v Trenčianskom kraji a v Žilinskom kraji napršalo od 5 do 10 mm, ojedinele, najmä v hornatých oblastiach až do 20 mm.

V skorých ranných hodinách sa rozpršalo aj na Spiši a v severnej polovici východného Slovenska. V závere týždňa sa počasie zlepší. Oblačnosti bude málo a nad naše územie sa dostane teplý vzduch od západu. Teploty pôjdu nahor a už cez víkend môžu presiahnuť +20 °C. Začiatkom nasledujúceho týždňa môžu denné maximá vystúpiť až k letným teplotám.

Čítajte aj:

Energie budú drahšie, ľudia musia šetriť, štát musí šetriť

 

 

Informácie o počasí prinášame v spolupráci so stránkou www.imeteo.sk

Spravodajstvo Región O počasí Komentár Vlastnými slovami Zaujímavosti IT novinky O autách

-iMeteo.sk-
09. 10. 2019


comments powered by Disqus