Dnes je 25.06.2019

Od západu začalo snežiť. Kde bude najviac snehu?

Od západu začína počasie na našom území ovplyvňovať teplý front a prichádza sneženie. Za ním postúpi studený front, ktorý prinesie ďalšie ochladenie.

Nad naše územie v týchto chvíľach mieri ďalšia snehová nádielka. Sneženie najskôr prinesie teplý front, za ktorým bude nasledovať front studený. Výrazná vlna sneženia sa v týchto chvíľach nachádza nad Rakúskom, Moravou a nad Poľskom a začína prinášať prvé snehové vločky aj na naše územie.

Postupne bude snehu viac a viac. Snežiť bude najmä na severozápade. Najviac snehu napadne na západných a severozápadných návetriach, teda v oblasti Malých Karpát, Javorníkov, Kysúc, Oravy a Západných Tatier. Sneženie však dorazí na celé naše územie, no najmenej snehu napadne v Banskobystrickom kraji, kde to bude len do 1-3 cm.

V piatok snežilo len v severozápadnej polovici nášho územia. V sobotu ráno sa sneženie postupne dostáva aj nad východné Slovensko. Za teplým frontom, ktorý prináša toto sneženie sa oteplí. Zrážky tak ráno a dopoludnia budú na západe a na Považí až v oblasti okolo Trenčína prechádzať do zmiešaných, či kvapalných. Inde bude snežiť. Sever sa dnes dostane do vlhkého, severného prúdenia a snežiť tu začne trvalejšie. Do nedeľňajšieho večera tu môže pripadnúť až okolo 30 cm snehu.

Čítajte aj:

Slovenská sporiteľňa obmedzí elektronické bankovanie

 

 

Informácie o počasí prinášame v spolupráci so stránkou www.imeteo.sk

-iMeteo.sk-
05. 01. 2019


comments powered by Disqus