Dnes je 13.12.2019

Odvolávanie Danka, alebo čo všetko neurobili naši poslanci pre Slovensko

Odvolávanie predsedu parlamentu Danka, alebo ďalší deň, kedy mohli poslanci urobiť pre Slovensko niečo užitočné. Namiesto toho len hádky a politické naťahovanie.

Predseda parlamentu Andrej Danko mal čeliť odvolávaniu, ktoré bolo už niekoľkým za jeho kariéru šéfa Národnej rady Slovenskej republiky. Nakoniec k samotnej parlamentnej schôdzi, kde malo odvolávanie prebiehať ani nedošlo a slovenskí poslanci si takto pripísali ďalší deň, kedy mohli pre Slovensko niečo urobiť, no neurobili v podstate vôbec nič. Akurát sa vyhádali, dokázali svoje egá a to bolo asi tak všetko.

Andrej Danko zostal na svojom poste a  hoci mala opozícia mnohé dôvody, pre ktoré mala byť táto schôdza zvolaná, je podobná aktivita len čistou propagačnou záležitosťou, keďže dobre vieme, že na jeho odvolanie nie je dostatočný počet hlasov. V podstate, na žiadneho aktuálne fungujúceho ministra. Takže všetci opoziční politici, ktorí ste takto aktívni, verím, že viete ako to v parlamente funguje a uvedomujete si významy svojej aktivity.

Energia sa sústreďuje na absolútne neefektívne činnosti. Namiesto tohto všetkého, čo nám slovenskí poslanci predvádzajú sa mohli zamerať na prácu pre ľudí, teda na to, za čo boli volení. Za tieto zbytočné schôdze, na ktorých aj tak nikoho neodvolajú, mohli poslanci napríklad zapracovať na sociálnom systéme, o ktorom už dlhodobo píšeme a ktorý dlhodobo poškodzuje ľudí. Mohli zapracovať aj na tom, ako reálne ozdraviť slovenské zdravotníctvo, či poobzerať sa po problémoch, ktoré nikto nerieši.

Čo ešte mohli? Mohli sa zamerať na školstvo, na efektívnejšie zníženie korupcie, byrokracie, mohli vymyslieť ako pre podnikateľov vytvoriť priaznivejšie prostredie. Zdravotníctvo, školstvo, podnikateľské prostredie, infraštruktúra, sociálny systém a mnohé iné oblasti by si zaslúžili omnoho väčšiu pozornosť, no slovenskí poslanci sa radšej venovali iným veciam, ktoré slovenskej spoločnosti nič nedali. Žiadna tvorba nových riešení.

Toto všetko naši poslanci mohli, ale pre Slovensko neurobili, namiesto toho len hádky a nič osožné. Spoločnosť potrebuje zmeny v zásadných oblastiach. Tieto parlamentné akcie ľudí postupne unavujú. Žeby všetci išli tou ľahšou cestou, ktorou je len hádanie sa a tým akože vykázali nejakú aktivitu? Potrebujeme, aby poslanci už konečne reálne zabrali a začali pracovať pre ľudí, aby vôbec začali pracovať na veciach, ktoré budú v spoločnosti pozitívne.

Čítajte aj:

Sociálny systém: Zmeny a reálnu pomoc stále nečakajte

 

 

foto ilustračné

-Miroslav Vavra-
03. 02. 2019


comments powered by Disqus