Dnes je 27.09.2020

Opatrenia a zmierňovanie situácie, premiér Matovič musí zabrať od začiatku

Koronavírus je na Slovensku tou prvou témou, ktorá sa dotýka všetkých ľudí. Striedanie vedenia štátu prebehlo a nový premiér Igor Matovič musí pracovať.

Slovensko a aj celá Európa má zásadný problém menom koronavírus. Na Slovensku začali platiť mnohé zásadné opatrenia už dávnejšie, po striedaní vedenia štátu sa na premiérsky post dostal Igor Matovič a vyzerá to tak, že sa pracuje naplno od prvých momentov. Inak sa ani nedá, verejnosť sa na neho plne spolieha.

Vyzerá to tak, že toto si plne uvedomil aj nový premiér Igor Matovič a spolu s krízovým štábom začal tvoriť ďalšie opatrenia. Cieľ je jasný, ochrániť zraniteľné skupiny ľudí a zároveň robiť tak, aby to ekonomická situácia Slovenska zvládla. Všetci deklarujú, že zdravie je stále prvoradé a až potom sa bude prihliadať na ostatné.

Ako som už písal aj minule, situáciu si stále dokážeme komplikovať sami. Aj keď už mnohí pochopili, že táto situácia nie je zábava a chránia zdravie nie len seba, ale predovšetkým aj druhých, tak stále sa nájde množstvo ľudí, ktorí si zrejme nedokážu uvedomiť vážnosť tejto situácie. A to nie len na Slovensku.

V krízových situáciách sa musia urobiť rázne rozhodnutia a to premiér Matovič začal realizovať. Je jasné, že absolútne tejto chorobe nepredídeme a toto ani nikto nesľubuje. Všetky tieto kroky majú za úlohu zmierňovať situáciu, aby nezačalo kolabovať naše zdravotníctvo. Buďme zodpovední nie len voči sebe, ostatným okolo nás, ale predovšetkým aj k zdravotníkom a nášmu zdravotníctvu.

Ďakovať treba všetkým, od zdravotníkov, až po predavačky v obchodoch, no najväčšia vďaka pre všetkých týchto ľudí bude ak sa my ostatní budeme správať normálne, v obchodoch budeme ohľaduplní a budeme sa preventívne chrániť, aby sme sa snažili naše zdravotníctvo odľahčiť. Pretože musíme aj vlastnou zodpovednosťou zabezpečiť to, aby ľahšie fungovali tí, čo nás majú liečiť.

Určite sa treba postarať o zdravotníkov, od psychologickej intervencie, až po zabezpečovanie základných ochranných pomôcok. Nové vedenie našej krajiny sa má v týchto dňoch čo obracať. Do toho sa kde - tu dostanú informácie o tom, ako pre zdravotníkov nie sú na skladoch žiadne respirátory, rúška, či testy na diagnostikovanie koronavírusu. Aj s týmto sa musí skúsiť Igor Matovič vyrovnať a robiť čo môže. Našťastie už prvé respirátory pre zdravotníkov máme.

Slovensko má šancu spoločne prejsť touto krízovou situáciou a pozmeniť svoje zmýšľanie. Keď toto všetko prejde, ponechajme si stále trochu iné zmýšľanie, nebude to pre nikoho zlé. Mali by sme sa spoločne všetci poučiť. Premiér Igor Matovič môže dokázať ako zvládne túto pre Slovensko neobyčajnú situáciu. My ostatní skúsme dokázať, že sme ľudia, nech to nie je len obyčajná fráza tak, ako tomu väčšinou bolo.

Je možné, že na Slovensku môžu pribúdať ďalšie opatrenia, preto buďme zhovievaví a trpezliví. Základom je ochrana  života a zdravia obyvateľov. Verím, že to spoločne dáme a na Slovensku bude dobre.

Čítajte aj:

Matovič poskladal v ťažkých časoch nové vedenie Slovenska

 

 

foto ilustračné

 

 

Spravodajstvo Región O počasí Komentár Vlastnými slovami Zaujímavosti IT novinky O autách Koronavírus na Slovensku

-Miroslav Vavra-
26. 03. 2020


comments powered by Disqus