Dnes je 27.09.2020

Pellegrini zbiera podpisy aj naďalej

Pellegriniho nový Hlas zbiera podpisy od ľudí aj naďalej, akú má taktiku?

Peter Pellegrini a jeho nový Hlas – Sociálna demokracia zbiera podpisy medzi ľuďmi aj naďalej. Postupne prechádza regiónmi Slovenska a okrem podpisov vytvára obraz. O sebe, o strane, o spolupracovníkoch, Pellegriniho taktika je viac než jasná. Sociálna demokracia, ktorá chce robiť veci vraj inak, no so „starými“ politikmi.

Okrem výjazdov medzi ľudí spája Pellegrini do politiky aj časť svojho súkromného života. Fotky o relaxe, rodinných oslavách majú navodzovať dojem, že aj on je len jeden z nás, obyčajný človek a takto si chce nachádzať sympatie u ľudí. Sociálne siete sa stali silným nástrojom na ovplyvňovanie mienky.

Bežný človek bude z toho naozaj očarený, veď ten vrcholový politik robí presne to, čo my. Relaxuje, oslavuje, má rodinný život, ukazuje sa nám vo svojom prirodzenom prostredí. Z tohto obrovského očarenia si ľudia zabudnú všímať taktiku a istú strojenosť všetkých situácií. Je to len a len politika. Stále.

Inak sa nedá, ak chce vplývať na ľudí, musí byť na očiach, musí byť všade. Nie každý dokáže zhodnotiť to, čo povie keď je v úlohe politika, tam sympatie nenaženie. Niekomu stačí naozaj málo, vidieť, akože do súkromia a vidieť, že sa tam nedeje nič výnimočné, skôr naopak, tento človek robí bežné veci.

Takto to funguje aj pri zbieraní podpisov. Obrovská ústretovosť, tisíce spoločných fotiek s rôznymi ľuďmi, s ktorými by sa za iných okolností politici nefotili a neviedli rozhovor. Toto je taktika nie len Pellegriniho strany, ale väčšiny, ak nie všetkých strán všeobecne. Pri dosiahnutí cieľov sa robia isté obety. To vedie k obojstrannej spokojnosti. Ľudia sú spokojní, že ich niekto chvíľku „počúval“ a stretli sa s niekým koho poznajú všetci. Politici sú spokojní, pretože sa pozitívne prejavili pred ľuďmi, čo im v budúcnosti vie pomôcť.

Aj spomínané zbieranie podpisov je veľmi skorá kampaň, no pri koalícii ktorá je teraz, to už niekoľkokrát vyzeralo rôzne. Aj samotný premiér Matovič vsádza na silu sociálnych médií a istú (s)prostorekosť. Veď aj toto sa mnohým páči, keď sa všetko povie priamo. A pri slovách to väčšinou končí, len toto si už uvedomuje málokto.

Máme tu rôzne taktiky. Pellegriniho, ktorá spočíva v ukázaní sa medzi ľuďmi a ukázaní svojho „bežného“ štýlu života, okrem toho aj v zbieraní podpisov pre svoju novú sociálnu demokraciu. Druhá výrazná taktika je tá, ktorú má premiér Matovič a to miestami „na hulváta“ povedať všetkým všetko, okrem toho odfotená bageta, to asi tiež v rámci ukázania svojho bežného života. No nepovedzte, že vás toto neoslovilo, veď aj vy si zvyknete tú bagetu dať, robíte presne to, čo premiér. V jednoduchosti je krása, v jednoduchosti potom vyberáme pre Slovensko neraz zvláštne riešenia. Vyberme raz aj dobré riešenie.

Čítajte aj:

Koronavírus: Pojem bezpečná krajina neexistuje

 

 

 

foto ilustračné

 

 

Spravodajstvo Región O počasí Komentár Vlastnými slovami Zaujímavosti IT novinky O autách Koronavírus na Slovensku

-Miroslav Vavra-
11. 08. 2020


comments powered by Disqus