Dnes je 20.04.2021

Pellegriniho strana je stále prvá, SaS zas na druhom mieste

Prieskum ukázal, že expremiér Pellegrini a jeho strana sú stále na prvom mieste, druhé miesto si drží koaličná SaS.

Ak sa na Slovensku hovorí o tom, že je nutná výmena v tejto koalícii, výrazne to podčiarkujú aj prieskumy. Prieskum, ktorý priniesla televízia Markíza hovorí o tom, že na prvom mieste by bola stále Pellegriniho strana Hlas a druhé miesto drží koaličná strana SaS. Táto silná dvojica sa na prvých miestach drží už dlhodobo a to stále s približne rovnakými preferenciami.

Obidve strany sú kritikmi toho, čo predvádza celá koalícia, hoci SaS je jej súčasťou. Sulík kritizuje nie len premiéra Matoviča, ktorý sa k svojmu koaličnému partnerovi správal veľmi konfliktne, ale aj ministra zdravotníctva, ktorý zas neukázal veľa riadiacich schopností v kríze, v ktorej treba pracovať veľmi efektívne a rýchlo. Táto kritika je opodstatnená a SaS z nej dokáže mať príjemné preferencie.

Na druhej strane strana expremiéra Pellegriniho si ide svoje opozičné a rovnako kritizuje. Má aj čo, pretože chyby na strane koalície sú stále a sú veľmi výrazné. Na druhej strane im nezostáva nič iné, len kritizovať pretože z opozície sa iné ani nedá. Riešenia tejto krízy prinášajú len čiastkovo, no na druhej strane ani táto koalícia neprináša lepšie riešenia a preto máme túto situáciu na celom Slovensku.

Prieskumy hovoria o tom, že Slováci by chceli vymeniť premiéra, ale aj ministrov. Premiér zrejme niečo také určite nespraví. Nie je tam zrejme kritické myslenie voči sebe samému a ani k svojim koaličným partnerom. Takto len naťahuje čas a čaká, či sa niečo samé nezlepší, keďže sme videli, že aj napriek niekoľkým hodinám s odborníkmi, ktorí neraz navrhli prísny lockdown, niečo také nebude.

Premiér už neraz ukázal, že potrebuje presadzovať svoje nápady, ktoré zásadne nevyriešili situáciu. Slováci vidia, že dlhé mesiace sa nerobilo vôbec nič a celá situácia sa zhoršila. Zároveň sa im už nechce počúvať chaotické tlačové konferencie, kde po troch hodinách neviete nič. Nie je v poriadku ani to, že premiér akoby nechcel mať za toto celé žiadnu zodpovednosť.

Na Slovensku chcú ľudia zmenu, ale aká zmena by bola to je otázne. Dá sa povedať, že by bolo niečo lepšie ako je toto? Veľa ľudí si zrejme myslí, že Pellegrini by túto situáciu mohol zvládať lepšie, navodzuje to dojem zo začiatku krízy, kedy nastavil prísne a tvrdé opatrenia, ktoré pomohli a vďaka tomu nebola situácia taká ako je teraz. Dnes na to nemáme politickú odvahu a ani schopných ľudí.

Neschopnosť sa prejavuje a ľudia chcú politické zmeny. Koalícia sa medzi sebou neustále háda, vymieňajú si názory a majú so všetkým problém. Normálne fungovanie zrejme už neexistuje a tak množstvo ľudí by chcelo niečo stabilné. Množstvo ľudí si uvedomuje, že možno zmena by Slovensku dokázala pomôcť a zmena premiéra by dokázala priniesť pre Slovensko zlepšenie situácie.

Čítajte aj:

Matovič odkazuje prezidentke, aby mu neodkazovala cez médiá

 

 

foto ilustračné

 

 

Spravodajstvo Región O počasí Komentár Vlastnými slovami Zaujímavosti IT novinky O autách Koronavírus na Slovensku

-Miroslav Vavra-
04. 03. 2021


comments powered by Disqus