Dnes je 20.04.2021

Piatok prináša ochladenie a nočné mrazy, aké počasie bude cez víkend?

V uplynulých dňoch bolo prevažne pokojné, jasné až polooblačné počasie s mimoriadne vysokými teplotami. Počasie sa začalo meniť a na Slovensku je ochladenie, ktoré zotrvá niekoľko dní.

Počasie na Slovensku začal ovplyvňovať studený front. Tento studený front priniesol  na naše územie zrážky a okrem toho treba počítať s tým, že postúpil studený, pôvodom arktický vzduch. Zrážky sa počas piatka vyskytnú predovšetkým na severe a východe nášho územia a zatiaľ čo v nižších polohách pôjde prevažne o zrážky kvapalné, tak vo vyššie položených obciach a mestách bude snežiť. Zrážky by mali ustať v piatok večer a oblačnosť sa začne zmenšovať.

Po vlne teplých dní sa vrátia nočné mrazy, pri ktorých môžu teploty klesať aj pod hranicu -10°C. V dolinách a v kotlinách sa môžu teploty dostať aj k -15°C. Nočné mrazy sa očakávajú na celom našom území. Chladno nebude len v noci, ale chladnejšie počasie naše územie čaká aj počas dňa. Maximálne denné teploty by sa mali pohybovať počas víkendu do 7°C.

Otepľovať by sa malo na našom území veľmi pomaly a teploty sa postupne vrátia opäť nad 10°C v priebehu budúceho týždňa. Okrem toho by malo byť neskôr na Slovensku počasie príjemnejšie. Cez víkend budeme mať zimné počasie.

Čítajte aj:

Pellegriniho strana je stále prvá, SaS zas na druhom mieste

 

 

Informácie o počasí prinášame v spolupráci so stránkou www.imeteo.sk

Spravodajstvo Región O počasí Komentár Vlastnými slovami Zaujímavosti IT novinky O autách Koronavírus na Slovensku

-iMeteo.sk-
05. 03. 2021


comments powered by Disqus