Dnes je 20.10.2020

Po daždi budú mrazy. Pred nami sú chladné dni

Ku koncu týždňa sa na našom území začne počasie zlepšovať. Vlna výrazných zrážok, ktorá nás sužovala niekoľko dní definitívne ustane a konečne nás čaká stabilné a lepšie počasie.

Od nedeľňajšieho večera sužuje Slovensko výdatný lejak. Ten prinášajú jednotlivé oblasti nízkeho tlaku vzduchu, ktoré sa do našej oblasti dostávajú z oblasti Jadranu. Okolo týchto tlakových níži sa obtáča rozsiahle zrážkové pole a práve to prináša výdatné zrážky.

Zrážky naše územie potrápia do nedele. Definitívne by mali zrážky ustať počas nedeľňajšieho rána a v nasledujúcich dňoch už bude počasie oveľa príjemnejšie. Tlaková níž, ktorá aktuálne ovplyvňuje počasie na našom území sa totiž odsunie z nášho územia smerom k severovýchodu a po jej okraji do našej oblasti prenikne chladný vzduch od severozápadu.

Súčasne sa v tomto chladnom vzduchu nad naše územie nasunie výbežok tlakovej výše. Na našom území tak zavládne konečne stabilné počasie bez zrážok. Vrátia sa však ranné hmly a nízka oblačnosť. Od nedele sa treba pripraviť aj na chladnejšie dni. Maximálne denné teploty sa na našom území budú pohybovať od +4 do +11°C, no oveľa chladnejšie bude vo večerných a v nočných hodinách. Ranné teploty budú klesať na +5 až -2°C. Mrazy hrozia predovšetkým na severe územia a v dolinách a v kotlinách, no s prízemnými mrazmi treba od pondelka počítať na celom našom území.

Čítajte aj:

Ako sa bude obnovovať Slovensko? Tvorbu plánu obnovy kritizuje aj koalícia

 

 

Informácie o počasí prinášame v spolupráci so stránkou www.imeteo.sk

Spravodajstvo Región O počasí Komentár Vlastnými slovami Zaujímavosti IT novinky O autách Koronavírus na Slovensku

-iMeteo.sk-
17. 10. 2020


comments powered by Disqus