Dnes je 14.11.2019

Po miernom ochladení budú tropické horúčavy

Naše územie čaká opäť veľmi teplé počasie. Teploty budú stúpať až vysoko nad hranicu +30 °C.

Prechod nočného studeného frontu nás nadlho neschladí. Na našom území sa totiž začína opäť otepľovať. Nedeľné maximálne teploty vystúpili maximálne do +30 °C, ale už dnes bude veľmi horúco. Maximálne teploty počas dnešného dňa budú stúpať až k hranici +35 °C. Teploty, ktoré nás počas dnešného dňa čakajú budú vysoko nad hranicou dlhodobého normálu.

Vysoké teploty by v pondelok mali na našom území vyvrcholiť. V utorok totiž začne cez naše územie postupovať studený front, ktorý ukončí tropické počasie. No búrky by sa mohli vyskytovať už v pondelok. V priebehu popoludnia sa na tomto studenom fronte začnú vytvárať nad Poľskom, Českom a Rakúskom silné búrky.

Pred nimi už českí a rakúski meteorológovia vydali výstrahy prvého stupňa. Búrky tu začnú vystrájať už počas popoludnia. Búrky počas dnešného dňa ešte nie sú jednoznačné. Jednotlivé numerické modely sa zatiaľ v predpovedi búrok rozchádzajú. Očakávajú sa v pondelok večer najmä na Kysuciach, na Považí a v oblasti Záhoria. Ďalšia iniciácia búrok je až v noci na utorok.

Čítajte aj:

Liptovský Mikuláš získal viac ako dva milióny eur

 

 

Informácie o počasí prinášame v spolupráci so stránkou www.imeteo.sk

Spravodajstvo Región O počasí Komentár Vlastnými slovami Zaujímavosti IT novinky O autách

-iMeteo.sk-
12. 08. 2019


comments powered by Disqus