Dnes je 03.06.2020

Počasie: Aj nedeľa bude chladnejšia

Počas piatku sa teploty na našom území šplhali cez hranicu +30 °C. Dnes bude stále výrazne chladnejšie a k takýmto teplotám sa ani z ďaleka nepriblížime.

V piatok sa na mnohých miestach juhovýchodného Slovenska šplhala teplota nad hranicu +30 °C. Najteplejšie bolo v Milhostove, kde sa teplota vyšplhala až na +31,4 °C. Takéto teploty však počas víkendu nehrozia. Budeme sa totiž nachádzať v chladnejšom vzduchu a teploty budú výrazne nižšie.

Nedeľné maximálne teploty by sa na našom území mali pohybovať v rozmedzí od +18 do +24°C, no na severe nášho územia môže byť ešte chladnejšie. V porovnaní s piatkom budú dnešné teploty o niekoľko stupňov nižšie. Taký výrazný teplotný rozdiel však nebude na severozápade Slovenska. Napriek chladnejšiemu počasi bude prevládať slnečné počasie.

Tropické teploty nám tak počas víkendu rozhodne nehrozia. Napriek tomu, že víkendové teploty budú nižšie, tak stále budú výrazne nadpriemerné. Začiatok nového týždňa prinesie opäť zvyšovanie denných teplôt a podľa všetkého sa znovu dostaneme na mimoriadne nadpriemerné maximá.  Mimoriadne príjemné septembrové počasie si teda môžeme užívať aj naďalej.

 

 

Informácie o počasí prinášame v spolupráci so stránkou www.imeteo.sk

-iMeteo.sk-
16. 09. 2018


comments powered by Disqus