Dnes je 10.08.2022

Počasie bude premenlivé, môžu sa vyskytovať búrky

Počasie bude premenlivé, vyskytnú sa búrky.

Cez Európu začal postupovať studený front, ktorý v nadchádzajúcich hodinách prinesie pomerne výrazné búrky a aj zrážky. Tento studený front v ranných hodinách dorazí až k nášmu územiu a začne ovplyvňovať počasie aj na Slovensku. Tento studený front zároveň oddeľuje teplotne dve výrazné vzduchové hmoty. Pred studeným frontom prúdi do Európy veľmi teplý vzduch, za studeným frontom naopak prúdi chladnejší vzduch od severozápadu.

Začiatkom víkendu bude jasno až polojasno. Od severozápadu pribúdanie oblačnosti a postupne polooblačno až oblačno. Najmä na severe a severozápade prehánky alebo aj búrky. V nedeľu bude polooblačno až oblačno.

Numerické modely avizujú, že búrková činnosť sa v skorých ranných hodinách dostane až k nášmu územiu, kde búrky nebudú výraznejšie. Začiatkom víkendu sa búrky a zrážky môžu vyskytnúť na severe územia, na zvyšku územia sa budú vyskytovať výnimočne. Neočakáva sa teda, že studený front prinesie významnejšie zrážkové úhrny, ale celkom určite sa vyskytne ochladenie. Na Slovensku bude v priebehu víkendu premenlivé počasie.

Čítajte aj:

Sulík stále nechce Matoviča

 

 

Informácie o počasí prinášame v spolupráci so stránkou www.imeteo.sk

Spravodajstvo Región O počasí Komentár Vlastnými slovami Zaujímavosti IT novinky O autách Koronavírus na Slovensku

-iMeteo.sk-
05. 08. 2022


comments powered by Disqus