Dnes je 17.05.2022

Počasie, bude príjemný a teplý víkend, teploty postúpia na 28°C

Máme tu víkend, počasie bude príjemné a teplé.

Počasie v piatok bolo  zamračené a daždivé, v priebehu víkendu bude oveľa príjemnejšie. Bude prevažne jasno a s veľmi príjemnými teplotami s minimom zrážok. Miestami však treba počítať s vetrom. Vyššie teploty na Slovensko prináša do strednej Európy okraj tlakovej výše. Teplé počasie zotrvá až do začiatku budúceho týždňa, kedy v začiatkom týždňa vyvrcholí prílev teplého vzduchu.

Začiatok víkendu bude teplotne o niečo ešte chladnejší ako nedeľa. Dnešok prinesie teploty od 19 do 26°C. Bude fúkať slabý, miestami severozápadný vietor rýchlosťou 2 až 7 m/s.  Nedeľa prinesie ešte vyššie teploty, ktoré na juhozápadne dosiahnu teplotu 28 °C, lokálne aj viac. Aj v nedeľu treba počítať so slabým vetrom, ktorý bude dosahovať rýchlosť 2 až 5 m/s. Veľké množstvo zrážok ani búrlivé počasie sa v priebehu víkendu nevyskytne.

Začiatok týždňa bude na Slovensku opäť tropický. A v južných okresoch budú  teploty nad 30°C, čiže na našom území s veľkou pravdepodobnosťou zaznamenáme druhý tropický deň v tomto roku. Utorok príde k výraznejšej zmene počasia, ktorú zapríčiní prichádzajúci studený front. Ten prinesie ochladenie, veľkú oblačnosť aj zrážky. Na Slovensku bude v priebehu víkendových dní príjemné a v priebehu budúceho týždňa bude premenlivé počasie.

Čítajte aj:

Matovič chce odvolať Lengvarského

 

 

Informácie o počasí prinášame v spolupráci so stránkou www.imeteo.sk

Spravodajstvo Región O počasí Komentár Vlastnými slovami Zaujímavosti IT novinky O autách Koronavírus na Slovensku

-iMeteo.sk-
14. 05. 2022


comments powered by Disqus