Dnes je 10.08.2022

Počasie, bude teplo, viac ako 35°C

Počasie bolo začiatkom týždňa príjemnejšie, vyskytne sa vlna horúčav, ktorá zasiahne celé naše územie a prinesie teploty, ktoré pôjdu nad 35°C.

Počasie na Slovensku bolo príjemnejšie a od začiatku týždňa ovplyvňuje počasie na našom území tlaková výš od severu. Takýto vývoj sa na našom území očakáva minimálne do začiatku víkendu, ale k slnečnému počasiu sa pridajú aj vysoké teploty. Do našej oblasti začne od juhozápadu prúdiť veľmi teplý vzduch, teploty budú  35°C.

Vo štvrtok 30°C dosiahneme na viacerých miestach nášho územia, pričom na západnom Slovensku by mohli teploty byť až 35°C. Najteplejšími dňami na našom území bude piatok a začiatok víkendu. V piatok bude najteplejšie na západnom Slovensku, kde sa teploty môžu byť 37°C, na strednom Slovensku to bude 34°C a na východe maximálne slabo nad 30°C.

Začiatkom víkendu totiž začne od severozápadu postupovať studený front, ktorý ukončí príliv veľmi teplého vzduchu a prinesie ochladenie. Zmena počasia sa môže vyskytovať spolu s búrkami, no ich sila je ešte otázna. V ďalších dňoch týždňa sa príliv teplého vzduchu zintenzívni a pri slnečnom počasí budú teploty opäť stúpať až nad 35°C. V druhej polovici týždňa bude výrazne teplo a neskôr sa môžu vyskytovať výraznejšie búrky. Na Slovensku bude premenlivé počasie.

Čítajte aj:

Koalícia nefunguje, Matovič bude stále minister

 

 

Informácie o počasí prinášame v spolupráci so stránkou www.imeteo.sk

Spravodajstvo Región O počasí Komentár Vlastnými slovami Zaujímavosti IT novinky O autách Koronavírus na Slovensku

-iMeteo.sk-
03. 08. 2022


comments powered by Disqus