Dnes je 30.06.2022

Počasie, bude teplo, vyskytnú sa búrky

Stred pracovného týždňa výraznejšiu zmenu počasia neprinesie, oproti včerajšku sa mierne oteplí, vyskytnúť sa môžu búrky.

Počasie u nás bude dnes ovplyvňovať nevýrazná tlakový výš nad našou oblasťou. Zároveň vo vyšších vrstvách ovzdušia k nám od západu začne prúdiť teplejší vzduch. Streda preto prinesie malú, miestami prechodne zväčšenú oblačnosť. V priebehu dňa bude oblačnosť pribúdať najmä na západe. Ojedinele, najmä na juhozápade Slovenska, treba počítať aj s prehánkami. Vylúčené nie sú ani búrky.

Upozorňujeme na vysoký UV index. V poludňajších hodinách (10-15 h) treba vyhľadať tieň, vonku sa treba chrániť odevom, pokrývkou hlavy, ochranným krémom a okuliarmi. V priebehu dnešného dňa vystúpi maximálna teplota na hodnoty od 26°C do 30°C. Na severe bude chladnejšie 23°C. Fúkať bude prevažne slabý vietor.

Počasie v nasledujúcich dňoch sa výraznejšie meniť nebude. Bude prevažne slnečno, aj keď miestami sa vyskytnú prehánky, či búrky. Každým dňom bude teplejšie. V priebehu víkendových dní bude príjemne teplo, ale vyskytovať sa môžu búrky. Začiatkom budúceho týždňa bude mimoriadne teplo, keď teploty vystúpia do 35°C. Na Slovensku bude v priebehu týždňa teplo a vyskytnú sa búrky, bude premenlivé a príjemné počasie.

Čítajte aj:

Nefunkčná koalícia výrazne ovplyvňuje Slovensko

 

 

Informácie o počasí prinášame v spolupráci so stránkou www.imeteo.sk

Spravodajstvo Región O počasí Komentár Vlastnými slovami Zaujímavosti IT novinky O autách Koronavírus na Slovensku

-iMeteo.sk-
22. 06. 2022


comments powered by Disqus