Dnes je 30.06.2022

Počasie bude v priebehu týždňa príjemné, neskôr búrky a horúčavy

Nasledujúce dni budú na Slovensku tropické.

V priebehu víkendu a začiatkom budúceho týždňa  sa v našej oblasti vyskytne veľmi teplé počasie. Teploty budú stúpať na hodnoty, ktoré predstavujú extrémnu záťaž na ľudský organizmus. Otepľovať sa pritom začne už dnes.

Dnes bude malá, miestami prechodne zväčšená oblačnosť. Výnimočne sa vyskytnú prehánky. Bude teplo. Maximálne denné teploty sa dnes budú pohybovať v rozmedzí od 26°C do 31°C. Fúkať bude len slabý vietor. Nasledujúce dni, počnúc od piatka do, minimálne, utorka, bude počasie u nás ovplyvňovať jednak teplý front, ale aj veľmi teplý vzduch a tlaková výš. Postupne sa bude teplota zvyšovať. Od zajtra sa začne otepľovať, pričom maximá budú každým dňom o stupeň či dva vyššie než v ten predchádzajúci. Kým v piatok vystúpi teplota na 26°C až 31°C, začiatkom víkendu už budú maximá dosahovať 33°C, v nedeľu 34°C. Miestami sa môžu vyskytovať prehánky či búrky, aj to len na západe krajiny. Začiatkom víkendu môžu byť pritom búrky výraznejšie.

Začiatkom budúceho týždňa bude prílev veľmi teplého vzduchu od juhu. Bude preto jasno až polooblačno a mimoriadne teplo. Denné teploty vystúpia od 28°C do 35°C, v utorok až do 37°C. Už začiatkom týždňa bude tropická. To znamená, že teplota na niektorých miestach budú 20°C.  V najteplejších lokalitách 22°C.  Podľa predpovedí budú horúčavy aj začiatkom budúceho mesiaca.  Dokonca, niektoré modely naznačujú výraznejšie teploty.

Čítajte aj:

Očkovací bonus nebol nikdy opatrením v boji s cenami

 

 

Informácie o počasí prinášame v spolupráci so stránkou www.imeteo.sk

Spravodajstvo Región O počasí Komentár Vlastnými slovami Zaujímavosti IT novinky O autách Koronavírus na Slovensku

-iMeteo.sk-
23. 06. 2022


comments powered by Disqus