Dnes je 20.04.2021

Počasie cez víkend bude príjemné a zimné

Počasie na Slovensku bude príjemné, no zároveň veľmi chladné. Môže za to príliv veľmi chladného vzduchu od severu, ktorý sa postará o nočné mrazy, pričom na severe môže mrznúť aj počas dňa.

Uplynulé dni bolo na našom území mimoriadne teplé počasie, ktoré do našej oblasti prinášalo nadpriemerne vysoké teploty. To sa v uplynulých hodinách výrazne zmenilo. Do našej oblasti zatiekol studený vzduch za studeným frontom, ktorý v priebehu dnešného dňa postúpil cez naše územie. V týchto chvíľach prúdi studený vzduch do našej oblasti po okraji tlakovej výše a takýto vývoj sa na našom území očakáva aj cez víkendové dni.

Spomínaná tlaková výš sa bude tiahnuť nad strednú Európu a ovplyvní počasie aj u nás. Nadchádzajúce dni prinesú prevažne jasné až polooblačné počasie, ale bude chladnejšie. V priebehu dňa by maximálne teploty mali na našom území vystúpiť maximálne na 0 až 7°C, predovšetkým v sobotu sa na severe očakáva aj slabý celodenný mráz.

Oveľa chladnejšie bude počas noci, kedy by teploty na našom území mali byť aj pod dvojciferné hodnoty.  V priebehu noci budú teploty na našom území od -5 až -12°C, ale v dolinách a v kotlinách môžu teploty klesať aj pod hranicu -15°C. Výraznejšie by sa na našom území malo otepľovať v priebehu druhej polovice budúceho týždňa.

Čítajte aj:

Pellegriniho strana je stále prvá, SaS zas na druhom mieste

 

 

Informácie o počasí prinášame v spolupráci so stránkou www.imeteo.sk

Spravodajstvo Región O počasí Komentár Vlastnými slovami Zaujímavosti IT novinky O autách Koronavírus na Slovensku

-iMeteo.sk-
06. 03. 2021


comments powered by Disqus