Dnes je 21.02.2019

Počasie: Dážď a teplotné rozdiely delili Slovensko

Cez naše územie postupuje studený front, ktorý dnes na naše územie prinášal búrky, zrážky, ale aj ochladenie. Teplotný rozdiel medzi východom a západom bol výrazný.

Studený front dnes priniesol na mnohé miesta nášho územia dážď. Najviac napršalo v južnej polovici Slovenska, kde sa úhrny pohybujú prevažne od 5 do 10 mm. Na studenom fronte, ktorý aktuálne postupuje cez naše územie sa tvorili búrky. Dialo sa tak na jeho čele, ktoré sa ešte včera popoludní nachádzalo v oblasti Košíc a Prešova. Pred týmto studeným frontom súčasne prúdi ešte teplý vzduch, čo bolo vidieť na teplotnej mape. Zatiaľ čo na východe bolo stále medzi +27 až +30 °C, tak na západe bolo aj pod +20 °C.

Ako sme spomínali búrky priniesli najmä prívalové zrážky, no boli skôr lokálne. Z búrkovej konvektívnej oblačnosti tak neskôr vznikli trvalejšie, stratiformné zrážky a prehánky. Zrážky sa  vyskytovali aj večer a začali od západu ustávať počas noci. Do štvrtku rána napršalo od 20 do 40 mm, pričom najviac malo spadnúť vo východnej polovici Slovenska.

Počasie bude v najbližších dňoch pomerne podobné, slnko budú striedať prehánky, miestami sa môžu vyskytnúť aj búrky. Teploty budú pomerne stabilné a príjemné, do +30 °C, nejaké výrazné ochladenie, či oteplenie sa zatiaľ nečrtá a podľa všetkého by sme nemali zažívať extrémne počasie. Aký bude vývoj počasia budeme sledovať aj naďalej a na našich stránkach prinesiem aktuálne novinky o počasí.

 

 

Informácie o počasí prinášame v spolupráci so stránkou www.imeteo.sk

-iMeteo.sk-
12. 07. 2018


comments powered by Disqus