Dnes je 26.02.2020

Počasie: Daždivo a aj s vetrom

Po peknom začiatku nového týždňa sa počasie pozmenilo. Cez naše územie totiž začalo postupovať frontálne rozhranie, v dôsledku ktorého máme zrážky a rozfúkal sa aj vietor.

Po slnečnom začiatku týždňa sa v priebehu včerajšieho dňa počasie zmenilo. Cez strednú Európu totiž začalo postupovať frontálne rozhranie, ktoré až do štvrtka bude ovplyvňovať počasie aj na našom území. Už počas včerajšieho dňa začala na našom území pribúdať oblačnosť a v priebehu večerných hodín sa postupne začali v severozápadných oblastiach nášho územia objavovať zrážky.

Tie sa objavovali predovšetkým na severe nášho územia, no výrazné zrážky sa neočakávali. Dnes na severe spolu spadlo najviac okolo 5 mm. Výraznejšie zrážky nás čakajú až v noci zo stredy na štvrtok, kedy budú zrážky plošnejšie.

Do štvrtka by na našom území malo spadnúť do 10 mm zrážok, v severozápadných a severných oblastiach až okolo 20 mm. Okrem zrážok nás čaká aj zosilnenie vetra. Rozfúka sa na celom našom území, no najsilnejší vietor čaká naše hory, kde môžu nárazy vetra dosahovať rýchlosť až cez 30 m/s. V štvrtok by sa malo počasie postupne zlepšovať a víkend bude v príjemnom počasí.

Čítajte aj:

Pacienti v kóme na Slovensku, takéto máme čísla

 

 

Informácie o počasí prinášame v spolupráci so stránkou www.imeteo.sk

Spravodajstvo Región O počasí Komentár Vlastnými slovami Zaujímavosti IT novinky O autách

-iMeteo.sk-
09. 10. 2019


comments powered by Disqus