Dnes je 10.08.2022

Počasie, do našej oblasti postúpia silné búrky, na Slovensku nemusia byť výrazné

Počasie v Európe ovplyvní studený front a postúpi vlna intenzívnych búrok, počasie na Slovensku by mal začať tento studený front ovplyvňovať začiatkom víkendu.

Na našom území je slnečné a mimoriadne teplé počasie, pri ktorom teploty stúpajú poriadne vysoko. Dnes, čiže vo štvrtok  boli teploty 35°C a bude ešte teplejšie. V piatok a začiatkom víkendu totiž príliv teplého vzduchu bude veľmi výrazný a teploty môžu byť 37°C.

Na našom území v najbližších hodinách k výraznému zhoršeniu počasia nedôjde. Aj naďalej nás čaká slnečné a veľmi teplé počasie, ale studený front s búrkami postúpi už v piatok. Ako predikujú aktuálne behy numerických modelov, tak hlavná vlna búrok by na slovenských hraniciach mala zanikať. Začiatkom víkendu ráno sa od severozápadu nad naše územie síce nasunie oblačnosť a môžu sa vyskytnúť aj prípadné zrážky, ale budú to zvyšky doznievajúcich nočných búrok.

Začiatkom víkendu bude počase rozdielne. V severozápadnej časti územia bude oblačno a chladnejšie s teplotami do 23°C, tak v juhovýchodnej časti územia bude naďalej začiatkom víkendu horúco a slnečno. Samozrejme ide len o prvú predpoveď a vývoj sa nakoniec v priebehu zajtrajšieho dňa môže zmeniť. Na Slovensku bude v priebehu piatka a začiatkom víkendu teplo, neskôr sa môžu vyskytnúť búrky a bude premenlivé počasie.

Čítajte aj:

Slovenskí dôchodcovia, dôchodky sa zvyšovať nebudú

 

 

Informácie o počasí prinášame v spolupráci so stránkou www.imeteo.sk

Spravodajstvo Región O počasí Komentár Vlastnými slovami Zaujímavosti IT novinky O autách Koronavírus na Slovensku

-iMeteo.sk-
04. 08. 2022


comments powered by Disqus