Dnes je 20.04.2021

Počasie na Slovensku je zimné, vyskytuje sa sneženie

Na našom území je chladnejší charakter počasia, ktorý sa u nás udrží niekoľko nasledujúcich dní. Víkend by mal konečne priniesť priemerné teploty a návrat mrazov.

Na Slovensku sa začal meniť doterajší charakter počasia. Uplynulé dni bolo na našom území teplotne nadpriemerné počasie a už dnes sa vrátime do teplotného normálu. Počasie na našom území  začal v noci ovplyvňovať studený front, ktorý na Slovensko vráti sneženie aj nízke teploty. Postupne sa začal vyskytovať dážď, no do rána začnú zrážky prechádzať do sneženia.

Sneženie by sa v priebehu ranných hodín malo na našom území rozširovať od severu. Snežiť by malo predovšetkým v Žilinskom, v Prešovskom a na severe Banskobystrického a Košického kraja. Numerické modely predikujú, že sneh by mohol napadnúť predovšetkým na krajnom severe, kde sa výška novej snehovej pokrývky môže pohybovať aj okolo 10 cm snehu. Na zvyšku územia to bude podstatne menej.

Snehové zrážky by tak mohli už v ranných hodinách komplikovať dopravu predovšetkým na severe a vo vyšších polohách. Na zvyšku územia treba počítať skôr s kvapalnými zrážkami. Dnes  treba počítať aj s ochladením. Teploty budú v porovnaní so včerajším dňom o 5 až 12°C nižšie a maximálne denné teploty by sa mali pohybovať od 1°C na severe po 10°C na juhu nášho územia. V piatok sa tak vráti na naše územie zima a to budeme pociťovať aj nasledujúce dni. Maximálne teploty by sa totiž stále mali udržiavať na úrovni dlhodobého teplotného normálu a v priebehu noci budú teploty opäť aj -10°C.

Čítajte aj:

Na Slovensku sa týždeň hovorilo s odborníkmi o tom, čo sa malo prijať už dávno

 

 

Informácie o počasí prinášame v spolupráci so stránkou www.imeteo.sk

Spravodajstvo Región O počasí Komentár Vlastnými slovami Zaujímavosti IT novinky O autách Koronavírus na Slovensku

-iMeteo.sk-
05. 03. 2021


comments powered by Disqus