Dnes je 28.10.2021

Počasie na Slovensku, po ochladení bude mierne teplejšie

Počasie na Slovensku je v nasledujúcich dňoch zimné, neskôr sa mierne oteplí.

Počasie na Slovensku je v týchto dňoch viac zimné, vyskytuje sa aj sneh a to na viacerých miestach územia. Neskôr by sa malo mierne otepliť a počasie bude o niečo viac ako by malo byť v priebehu jesene. Napriek miernemu otepleniu bude stále chladnejšie.

Najsilnejší prísun studeného vzduchu sa očakáva v stredu, kedy teplota v hladine 850 hPa (cca 1500 m n.m.) bude na  hodnote -2°C, pričom na severe bude teplota tejto vzduchovej hmoty okolo -3 až -4°C. Táto hladina je veľmi podstatná pre charakter skupenstva zrážok v nižších polohách. Všeobecne platí, že keď je teplota v hladine 850 hPa pod -5 °C, tak sa sneženie očakáva aj v nížinách. Na horách teda bude mrznúť a to aj v priebehu dňa. Chladné počasie sa vyskytne na celom Slovensku. Mrznúť síce bude len v dolinách a v kotlinách v priebehu noci, ale cez deň teplo nebude. Teploty sa budú v priebehu dňa pohybovať len od 8 do 14°C. Na severe Slovenska bude ešte chladnejšie, od 5 do 7°C.

V priebehu štvrtka bude stále chladno a bude jasno až polooblačno. Ojedinele prehánky. Mrazy budú výraznejšie. V piatok bude jasno až polojasno. Postupne od severozápadu pribúdanie oblačnosti. Začiatkom víkendu sa bude vyskytovať premenlivejšie počasie, bude premenlivá oblačnosť a na severe ojedinele prehánky. Viac oblačnosti spôsobí oslabenie mrazov a mierne oteplenie. V nedeľu bude na Slovensku jasno až polooblačno. Od severozápadu postupne pribúdanie oblačnosti. Na Slovensku bude v nasledujúcich dňoch jeseň so zimným počasím a aj v priebehu víkendových dní aj napriek miernemu otepleniu bude stále chladné počasie.

Čítajte aj:

Reforma zdravotníctva bude, aká ešte nikto nevie

 

 

Informácie o počasí prinášame v spolupráci so stránkou www.imeteo.sk

Spravodajstvo Región O počasí Komentár Vlastnými slovami Zaujímavosti IT novinky O autách Koronavírus na Slovensku

-iMeteo.sk-
12. 10. 2021


comments powered by Disqus