Dnes je 20.09.2021

Počasie, na Slovensku sa vyskytnú búrky za ktorými sa prudko ochladí

Už niekoľko dní je na Slovensku teplé počasie, ale už v piatok sa vyskytnú búrky a výrazné ochladenie.

Od začiatku septembra je na našom území mimoriadne teplý charakter počasia. Jednotlivé oblasti tlakovej výše zabezpečujú na našom území stabilný charakter počasia a okrem toho, že je príjemne s minimom zrážok, tak je aj veľmi teplo. Teploty, ktoré aktuálne zažívame na našom území sú zhruba o 6 až 8°C vyššie ako je súčasne bežné. Naviac, v nasledujúcich dňoch bude na našom území ešte o čosi teplejšie. Takéto mimoriadne teplé počasie už čoskoro skončí. V piatok bude výrazná zmena počasia v dôsledku ktorej sa na Slovensku prudko ochladí.

Počasie v priebehu stredy a štvrtka bude na našom území aj naďalej pod vplyvom výraznej tlakovej výše. Súčasne bude do našej oblasti prúdiť mimoriadne teplý vzduch.  Teploty by mali byť v najteplejších lokalitách nášho územia až nad hranicu 30°C. Počasie nad strednou Európou začína pomaly ovplyvňovať studený front, ktorý postupne zmení charakter počasia aj na našom území. Tento studený front už v stredu prinesie búrky do západnej časti strednej Európy.

V priebehu štvrtka sa front k nášmu územiu priblíži a prvé búrky môžeme na našom území zaznamenať vo štvrtok večer a v noci zo štvrtka na piatok. Počas noci na piatok sa bude studený front od západu presúvať cez naše územie smerom na východ a bude prinášať postupne búrky a dážď. Nočný prechod studeného frontu môže priniesť aj silnejšie prejavy búrok. Najnebezpečnejším sprievodným javom by mala byť blesková aktivita a zosilnenie vetra. Za studeným frontom zaznamenáme už v piatok výraznejšie ochladenie. Maximálne teploty sa budú pohybovať už len do 24 °C, ale to aj tak bude stále nad hranicou dlhodobého teplotného normálu. Ďalšia vlna ochladenia by však mala doraziť v závere týždňa. Od nedele sa očakáva, že by sme mali byť pod vplyvom tlakovej níže, vyskytnú sa na našom území výraznejšie zrážky a predovšetkým citeľnejšie ochladenie. Maximálne teploty by mali na našom území menej ako 20°C. Na Slovensku sa bude vyskytovať premenlivé počasie.

Čítajte aj:

Koalícia preskupuje sily, dôležitou témou je ponechanie funkcie ministerkám

 

 

Informácie o počasí prinášame v spolupráci so stránkou www.imeteo.sk

Spravodajstvo Región O počasí Komentár Vlastnými slovami Zaujímavosti IT novinky O autách Koronavírus na Slovensku

-iMeteo.sk-
15. 09. 2021


comments powered by Disqus