Dnes je 21.02.2019

Počasie: Nedeľa bude príjemná a slnečná

Nedeľa prinesie slnečné počasie s príjemnými teplotami.

Počasie v našej oblasti bude v priebehu zajtrajšieho dňa pod vplyvom tlakovej výše. V noci sa z nášho územia odsunie posledná zvyšková oblačnosť studeného frontu a zajtra by už na celom našom území malo panovať jasné až polojasné počasie. Pri slnečnom počasí sa súčasne aj oteplí. Oproti dnešnému dňu bude o 2 až 5 °C a žiadne tropické horúčavy nás nečakajú. Teploty by mali byť príjemné a vyšplhať by sa mali na +25 až +31 °C. Na juhu by mohlo byť ešte o niečo teplejšie.

Studený front priniesol množstvo bleskov

Počas piatku sa najintenzívnejšie blýskalo na severozápade a to predovšetkým v okolí Bytče, kde na mnohých miestach udrelo viac ako 14 bleskov na km2. Výrazne sa však blýskalo aj v okresoch Nové Zámky, Komárno, či na Ponitrí, kde udrelo 7 až 10 bleskov na km2. Celkovo zaznamenala detekcia bleskov viac než 17 200 bleskových výbojov. Dnes ich udrelo zatiaľ okolo 6000.

Ochladenie, ktoré priniesol studený front dlho nevydrží a teploty začnú postupne stúpať. Začiatkom budúceho týždňa sa môžu v najteplejších oblastiach dostať opäť nad 31 stupňov. Stred týždňa naznačuje, že by malo opäť pršať. Informácie o počasí budeme pravidelne aktualizovať, preto nezabudnite sledovať naše informácie o počasí.

 

 

Informácie o počasí prinášame v spolupráci so stránkou www.imeteo.sk

-iMeteo.sk-
12. 08. 2018


comments powered by Disqus