Dnes je 25.06.2019

Počasie sa postupne zlepší, teploty budú jarné

Počas včerajšieho dňa bolo naše územie opäť pod vplyvom zvlneného studeného frontu. Na mnohých miestach pršalo, vo vyšších polohách padal sneh. Počasie sa bude postupne vylepšovať.

Pod vplyvom zvlneného studeného frontu sa aj naďalej na našom území vyskytovali zrážky. Najviac ich bolo na strednom a západnom Slovensku, kde prevažne napršalo do 5 mm. Počasie by sa malo zlepšiť v pondelok, kedy sa od severu nad naše územie nasunie oblasť vyššieho tlaku vzduchu. Napriek zlepšeniu počasia bude treba počítať aj s mrazmi.

Nedela bude od soboty o niečo teplejšia, v najteplejších oblastiach sa budú denné teploty pohybovať okolo 15 stupňov, no na severe bude nutné počítať s nižšími teplotami. Ako sme už spomenuli, hoci sa počasie bude zlepšovať, nočné teploty budú naozaj nízke, dokonca je vydaná výstraha prvého a druhého stupňa pred mrazmi.

Z nedele na pondelok a z pondelka na utorok sa môžu vyskytnúť nočné mrazy, pri ktorých sa budú teploty pohybovať až do -5 stupňov, v horských oblastiach až do -7. Vyhliadky naznačujú, že k záveru týždňa by mali prekonať aj 20 stupňov. Sviatočné, veľkonočné počasie môže byť teda príjemné.

Čítajte aj:

Železnice pred sviatkami posilnia niektoré vlaky

 

 

Informácie o počasí prinášame v spolupráci so stránkou www.imeteo.sk

-iMeteo.sk-
14. 04. 2019


comments powered by Disqus