Dnes je 29.11.2021

Počasie, sneženie a zima prichádzajú na Slovensko

Slovensko, počasie sa zmení príchod zimy a prvého sneženia sa vyskytne aj v tých najnižších polohách.

Počasie na Slovensku je príjemné, ale prúdi k nám chladnejší vzduch a do tohto chladného vzduchu v závere pracovného týždňa dorazia zrážky. Numerické modely potvrdzujú to, čo sa očakáva už niekoľko dní a síce, že v závere týždňa nás čaká ochladenie, ktoré so sebou prinesie aj prvé snehové vločky. Tie by sa mali vyskytovať aj v nižších polohách.

Vo štvrtok sa počasie vráti do inverzného charakteru počasia. Po slnečnom počasí bude na takmer celom našom území inverzné a hmlisté počasie. Hmly nás čakajú aj v piatok ráno, no v priebehu dňa dôjde k zásadnej zmene.

V piatok začne v priebehu dňa najskôr na mnohých miestach pršať, postupne sa studený vzduch začne pretláčať až v noci a v noci z piatka sa začne postupne vyskytovať sneh  aj na Kysuciach, či v ďalších oblastiach severného Slovenska, ležiacich nad nadmorskou výškou 400 m n.m. To, kde sa natlačí studený vzduch bude mimoriadne dôležité. Vďaka tomu totiž bude snežiť, ale aj keď budú padať snehové vločky, tak to automaticky neznamená, že sa vytvorí snehová pokrývka. Na Slovensku bude zimné počasie.

Čítajte aj:

Na Slovensku by sa politici mali prestať vyjadrovať k očkovaniu

 

 

Informácie o počasí prinášame v spolupráci so stránkou www.imeteo.sk

Spravodajstvo Región O počasí Komentár Vlastnými slovami Zaujímavosti IT novinky O autách Koronavírus na Slovensku

-iMeteo.sk-
25. 11. 2021


comments powered by Disqus