Dnes je 28.10.2021

Počasie v priebehu týždňa bude premenlivé a vyskytne sa aj sneh

Počasie bude v priebehu týždňa chladné a premenlivé, vyskytne sa aj sneh.

Počasie bolo už v priebehu víkendových dní chladné, vyskytovali sa aj mrazy. Začiatkom týždňa je na Slovensku naďalej chladno a v priebehu týždňa sa bude vyskytovať aj sneh, na niektorých miestach Slovenska bude premenlivé.

Na Slovensku sa výraznejšie ochladí už v priebehu stredy, bude prevažne oblačno. Miestami, najmä na severe prehánky alebo slabý dážď. Od 1000 metrov zrážky snehové. Vo štvrtok sa bude na Slovensku vyskytovať premenlivá oblačnosť a miestami prehánky. Od 1200 metrov snehové. V piatok bude jasno až polojasno. Postupne od severozápadu pribúdanie oblačnosti. V priebehu víkendu bude počasie na Slovensku príjemnejšie.

Ochladenie, ktoré sa čaká je neobvyklé. Príliv chladného vzduchu bude vrcholiť vo štvrtok a v piatok, kedy teploty budú aj o 10°C iné, ako je na súčasnú ročnú dobu bežné. Príliv studeného vzduchu  spôsobí aj to, že na našom území poklesne hranica sneženia. Tá by mala v priebehu týždňa zo dňa na deň klesať. Sneženie sa tak môže vyskytnúť hneď vo viacerých oblastiach a s prvými snehovými vločkami môžu rátať už v polohách nad 700 m n.m. Súvislejšia snehová pokrývka by sa však mala vytvoriť až od nadmorskej výšky 1200 m n.m. Na Slovensku sa bude v priebehu týždňa vyskytovať zimné počasie.

Čítajte aj:

Koalícia sa stále vyhovára, lebo Fico, lebo epidémia, lebo Pellegrini

 

 

Informácie o počasí prinášame v spolupráci so stránkou www.imeteo.sk

Spravodajstvo Región O počasí Komentár Vlastnými slovami Zaujímavosti IT novinky O autách Koronavírus na Slovensku

-iMeteo.sk-
11. 10. 2021


comments powered by Disqus