Dnes je 30.06.2022

Počasie, výrazné horúčavy na Slovensku, búrky sa vyskytnú v priebehu budúceho týždňa

Nasledujúce dni sa vyskytnú výrazné horúčavy, búrky v priebehu budúceho týždňa.

Počasie na Slovensku bude príjemné a teploty budú postupne stúpať.  V priebehu víkendu a začiatkom budúceho týždňa  sa v našej oblasti vyskytne veľmi teplé počasie. Teploty budú stúpať na hodnoty, ktoré predstavujú extrémnu záťaž na ľudský organizmus. Otepľovať sa pritom začne už dnes.

Nasledujúce dni, počnúc od piatka do, minimálne, utorka, bude počasie u nás ovplyvňovať jednak teplý front, ale aj veľmi teplý vzduch a tlaková výš. Postupne sa bude teplota zvyšovať. Od zajtra sa začne otepľovať, pričom maximá budú každým dňom o stupeň či dva vyššie než v ten predchádzajúci. Kým v piatok vystúpi teplota na 26°C až 31°C, začiatkom víkendu už budú maximá dosahovať 33°C, v nedeľu 34°C. Miestami sa môžu vyskytovať prehánky či búrky, aj to len na západe krajiny. Začiatkom víkendu môžu byť pritom búrky výraznejšie. Začiatkom budúceho týždňa bude prílev veľmi teplého vzduchu od juhu. Bude preto jasno až polooblačno a mimoriadne teplo. Denné teploty vystúpia od 28°C do 35°C, v utorok až do 37°C.

Výrazné horúčavy by mali byť na Slovensku do stredy budúceho týždňa, v priebehu stredy by sa mali vyskytovať búrky, ktoré by mohli byť výraznejšie. V stredu bude prevažne veľká oblačnosť a na viacerých miestach prehánky a búrky. Na Slovensku bude stále teplo. Nasledujúce dni sa budú vyskytovať výraznejšie horúčavy, tie by mali byť predovšetkým budúci týždeň, v stredu sa vyskytnú búrky sa bude premenlivé počasie.

Čítajte aj:

Slovenské ceny potravín výrazne stúpajú

 

 

Informácie o počasí prinášame v spolupráci so stránkou www.imeteo.sk

Spravodajstvo Región O počasí Komentár Vlastnými slovami Zaujímavosti IT novinky O autách Koronavírus na Slovensku

-iMeteo.sk-
23. 06. 2022


comments powered by Disqus