Dnes je 20.04.2021

Podľa koaličných partnerov zmätok vytvára premiér, ako vidí Richard Sulík možnosť predčasných volieb?

Situácia nie len na Slovensku, ale aj v koalícii je zložitá, podľa koaličných partnerov zmätok vytvára premiér a čo si myslí Richard Sulík o predčasných voľbách?

Situácia nie len na Slovensku, ale aj v celej koalícii je veľmi zložitá. Jemné fungovanie politikov s inými názormi sa odráža aj na kvalite riešení, ktoré Slovensko dnes výrazne potrebuje. Potrebujeme, aby sa prinášali rýchlo a predovšetkým dobre. Nedeje sa tak a vidíme politické hry, ktoré sú aj v rámci koalície opozičné. Odlišnosť názorov je výrazná a v dnešnej situácii veľmi obmedzujúca. Hovorí sa o zmätku, ktorý stále pokračuje.

Tento zmätok je podľa koaličných partnerov o premiérovi. Bude to zrejme tak, premiér robí všetko naplno, alebo vôbec. Dnes sme v stave, kedy nerobí vôbec a riešenie pandémie necháva na Covid automat, ktorý politici  svojimi nápadmi už dosť pozmenili, aj napriek tomu nefunguje to celé tak, ako by sme chceli. O tom, že premiér nevie fungovať systematicky a má zmätok aj vo svojich vyjadreniach sme sa presvedčili už niekoľkokrát.

Odhliadnuc od opozície, o predčasných voľbách začínajú zmýšľať už viacerí. Môže za to aj riadenie celej krajiny, hádky, nespokojnosť ľudí, ale aj opozícia v koalícii. Hovoríme, že rozdielne názory sú v poriadku, no nie je v poriadku neschopnosť ich rešpektovať. Rozdielne názory výrazne ovplyvnili aj prijímané opatrenia, ktoré sú takto veľmi slabé. Pomôže výmena premiéra, alebo predčasné voľby? Richard Sulík hovorí o tom, že predčasné voľby nechce, no napriek tomu pripúšťa, že môžu byť, obzvlášť pri premiérovi Matovičovi a jeho správaní sa v koalícii.

Aj tu vidíme krehkosť celej koalície, toto je koalícia, ktorá je len do dobrého počasia, kedy sa neriešia zásadné existenčné problémy mnohých Slovákov, ale rieši sa to, ako sa v koalícii nepohádať, ako v koalícii fungovať a ako neuraziť premiéra Matoviča tak, aby nie len nenapísal status na sociálnej sieti, ale napríklad aby sa nepomstil svojim koaličným partnerom.

Na Slovensku je zmätok a to nie len pre pandémiu, ktorú sa nám nedarí riešiť. Je zmätok v koalícii, je zmätok v opatreniach, ktoré po niekoľkohodinových jednaniach nepoznajú ani samotní ministri, či politici. Následne sa samotní koaliční partneri vyjadria, že si koalícia robí z ľudí bláznov a niekoľko dní jednaní bolo bláznovstvo. Celé Slovensko očakáva zásadnú komunikáciu, ktorá bude dobrá, no správne komunikovať sa nedarí.

Nedarí sa množstvo vecí. Nedarí sa riadiť pandémiu, nedarí sa komunikovať nie len smerom k ľuďom, ale ani v koalícii. Zmätok spôsobuje nie len premiér Matovič, ale zásadný zmätok spôsobuje aj minister zdravotníctva Krajči, ktorý vystupuje veľmi nekonzistentne. Na jednej strane je lekár, ktorý si uvedomuje vážnosť situácie na Slovensku, na druhej strane je slabý a neustále robí politické ústupky.

Prísne opatrenia, ktoré sú síce nepopulárne, ale zásadné sme potrebovali na Slovensku už dávno. Namiesto toho vidíme len slabosť ministrov, ktorí spolu s premiérom vytvárajú zmätok a ukazujú svoju neschopnosť krízového riadenia. Do toho Slováci obchádzajú aj tie zásadné opatrenia, ktoré máme overené, že pomáhali. Koalícia pomáha tomu celému tak, že nedokáže prijať nepopulárne, ale overené riešenia, ktoré sme už na Slovensku mali a pomohli. Na Slovensku potrebujeme výmenu premiéra, ale aj ministrov a viac odborníkov.

Čítajte aj:

Opatrenia na hraniciach prichádzajú neskoro a vzhľadom na situáciu sú slabé

 

 

foto ilustračné

 

 

Spravodajstvo Región O počasí Komentár Vlastnými slovami Zaujímavosti IT novinky O autách Koronavírus na Slovensku

-Miroslav Vavra-
17. 02. 2021


comments powered by Disqus