Dnes je 13.12.2019

Poďte na zaujímavú hru: Monológy na doma v Bábkovom divadle na Rázcestí v Banskej Bystrici

Tri príbehy v jednej hre, Monológy na doma v Bábkovom divadle na Rázcestí v Banskej Bystrici.

Bábkové divadlo na Rázcestí v Banskej Bystrici uvedie v utorok 14. mája o 19. hodine divadelnú hru od renomovanej nemeckej dramatičky a režisérky s názvom Monológy na doma. Výber monológov Čajník, Posteľ a Doplnky z hry Bin nebenan od Ingrid Lausund.

Posteľ, Čajník a Doplnky sú príbehmi ne/obyčajného muža a dvoch ne/obyčajných žien prezentované z pohodlia ne/obyčajného domáceho prostredia. Starostlivý výber troch monológov rámcuje tému domova z rôznych hľadísk. V jednotlivých príbehoch nevstúpime len do vnútra konkrétneho, spoločensky a národnostne definovaného domova,  ale aj do domova, ktorý nosíme kdesi hlboko vnútri samého seba a v neposlednom rade do „domova“, ktorý nám vytvárajú masmédiá. Napriek tomu, že príbehy pochádzajú z nemeckého prostredia je evidentné, že problémy postáv na scéne sa stávajú rovnako aj našimi.

Mimoriadne aktuálna téma, ktorá práve v období rozširujúcej sa idey multikulturality a konzumného spôsobu života naráža na jeden z negatívnych dôsledkov tohto javu – a je ním práve kríza identity jedinca a spoločnosti. Spolu s autorkou si kladieme otázky: Čo je pomyselnou hranicou medzi priestorom verejným a súkromným, medzi bezpečím domáceho prostredia a nebezpečím života, "útočiaceho" na naše zakorenené hodnoty? Aké sú hranice vlastnej slobody a kde je miera tolerancie akú máme vo svojich životoch viesť, kto dnes tvorí náš domov a kto udáva hodnoty, ktorými sa máme riadiť...?! Aj o tom je inscenácia Monológy na doma.

 

 

zdroj/foto bdnr

 

 

Spravodajstvo Región O počasí Komentár Vlastnými slovami Zaujímavosti IT novinky O autách

 

-Napísali.sk-
12. 05. 2019


comments powered by Disqus