Dnes je 26.05.2019

Poľadovica vytrápila Tatrancov, cestári nemohli soliť

Uplynulé dni potrápila naše územie poľadovica. Veľké problémy však narobila aj pod Tatrami, kde bola situácia o to komplikovanejšia, že cestári mali zviazané ruky.

Aj cesty v okolí Tatier potrápila silná poľadovica, pre ktorú sa stalo množstvo nehôd a škodových udalostí. Cestári síce boli v pohotovosti a pripravení, no v oblasti Tatier majú zviazané ruky. Niektoré cesty totiž nemôžu vôbec soliť, nakoľko cesta prechádza chráneným územím.

Na takýchto úsekoch môžu využívať ako posypový materiál len kamienky, čo je však v prípade poľadovice neúčinné a tento posyp skôr spôsobuje pravý opak. Vďaka kamienkom na ceste sa tvorí ešte hrubšia zľadovateľná vozovka. Cestári tak po Tatrami majú zviazané ruky, no v najbližších dňoch chcú rokovať o tom, že by v niektorých situácia mohli soliť.

Situácia na cestách môže byť komplikovaná

Situáciu na cestách môže počasie skomplikovať aj v týchto dňoch. Budúci týždeň sa postupne ochladí a zrážky sa na našom území budú z kvapalných meniť na snehové. Na severe Slovenska sa však môžu pripraviť na výdatnejšie sneženie. Tu sa totiž bude prejavovať náveterný efekt severozápadného, vlhkého prúdenia.

 

 

Informácie o počasí prinášame v spolupráci so stránkou www.imeteo.sk

-iMeteo.sk-
09. 12. 2018


comments powered by Disqus