Dnes je 26.02.2020

Politické strany: Na Slovensku funguje kvantita na úkor kvality

Kvantita namiesto kvality? Čo sa týka politických strán na Slovensku áno a ich založenie je bežnou rutinou.

Na úvod si povieme, že právo založiť vlastnú politickú stranu je legitímna záležitosť a povedzme, že je to istým prejavom akejsi demokracie, ktorú by sme na Slovensku do určitej miery mali mať. Určite je to skvelé, že slovenské ľudstvo má takéto možnosti a túto vymoženosť nechcem popierať. Na druhej strane sa táto vymoženosť mierne vymkla spod nejakých štandardov a politické strany nám vznikajú a to na úkor kvality.

Kvantita na úkor kvality, takto zjednodušene by sme vedeli túto situáciu opísať. Vznikli nám rôzne politické subjekty, ktoré neponúkajú takmer nič a podobné nám vznikajú aj naďalej. Ako sme si mohli všimnúť do politiky sa snažia vrátiť už aj niektoré zašlé politické hviezdy rokov dávno minulých a sme radi, že už môžeme hovoriť o rokoch dávno minulých, hoci ani teraz to nie je ideálne.

Na Slovensku máme situáciu, kedy nám tie „štandardné“ politické strany prestávajú dávať riešenia, skôr sa stávajú postupne neprijateľnými. Vznikajúce alternatívy sú rozpačité, len veľmi málo z nich ponúka reálne alternatívy smerovania Slovenska a ten zvyšok, to je len čistá zábava, nad ktorou reálne zmýšľajúci človek len mávne rukou. Tu sa dostáva ešte k slovu ovplyvniteľnosť ľudí a to je už pomerne zložitejšia záležitosť.

Množstvo ľudí sa nechá ovplyvniť aj tou najväčšou hlúposťou. Kritické myslenie našej spoločnosti akosi čoraz viac chýba a aj isté porozumenie situácie. Takto sa napríklad do parlamentných lavíc dostali niektoré strany, ktoré by za lepších okolností nemali na týchto miestach čo hľadať. Práve toto dokážu niektorí dokonale využiť a to spolu s krásnymi rečami bez reálnych základov.

Politických strán je na Slovensku teda čoraz viac, fungujeme na kvantitu, ktorá ide na úkor kvality a nové politické subjekty, ktoré sa tvária ako alternatíva, nie sú žiadnou alternatívou, priam naopak. Neponúkajú žiadne nové myšlienky a mnohokrát je o to o nereálnych sľuboch, ktoré aj tak nedokážu splniť. Ľudia by mali začať myslieť kriticky a trochu sa začať viac zaujímať o to, čo sa na Slovensku deje, prípadne vidieť aj niektoré súvislosti. Tento jav neriadeného vznikania strán Slovensku dlhodobo nepomáha, bolo by vhodné skôr zatlačiť na to, aby sa strany konečne začali zameriavať na kvalitné riešenia a potom možno bude na Slovensku aj niečo pozitívne.

Čítajte aj:

Neistá slovenská opozícia, rozpačitá koalícia

 

 

foto ilustračné

 

 

Spravodajstvo Región O počasí Komentár Vlastnými slovami Zaujímavosti IT novinky O autách

-Miroslav Vavra-
18. 08. 2019


comments powered by Disqus