Poprad na domácom ľade zdolal Zvolen

V piatok sa odohralo 35. kolo slovenskej hokejovej Extraligy.

V skratke

HK Poprad     3:2     HKM Zvolen

Od úvodných minút hráči Zvolena pôsobili pasívnejšie, čo domáci využívali a zvyšovali nápor. Oporou pre Zvolen bol brankár Šimko, ktorý úspešne odolával pokusom domácich. Pohoreli na ňom mnohí domáci strelci. V druhej časti prvej tretiny hráč hostí P. Zuzin predviedol veľmi nepríjemný faul, za ktorý dostal 5 minút + do konca zápasu. Práve v tejto presilovke sa zrodil prvý popradský gól. Kurali tvrdo vystrelil na Šimkovu bránku a Popradčan Paločko šikovným tečom prekonal zvolenského brankára.

Po ôsmich minútach druhej tretiny pri hre 4 na 4 domáci zvýšili svoj gólový účet a Šimko druhý krát kapituloval. Po peknej akcii ho pokoril Lapšanský. Zvolenčania sa snažili všetkými silami streliť kontaktný gól, ale presný zásah do siete Sidora zatiaľ stále chýbal. Brankár Popradu s chladnou hlavou vyriešil aj dve závažnejšie akcie hostí, prvú v 37. minúte, kedy na ňom stroskotal Podkonický a na konci druhej tretiny neuspel ani Bortňák, ktorý bol osamotený pred Sidorom.

Len štyri minúty v tretej tretine stačili domácim Popradčanom na strelenie tretieho gólu. Šimka prekonával domáci Štals. Hostia sa ale vzopreli osudu a o 30 sekúnd neskôr strelili prvý gól. Ľ. Zuzin nevinným nahodením puku na bránku prekonal Sidora. Poprad akoby znervóznel, čo sa podpísalo na väčšom množstve faulov. A tak sa Zvolen ocitol v presilovke 5 na 3, pri ktorej sa mu podarilo streliť kontaktný gól. Obranca Hraško tvrdou strelou prekonal po druhý krát Sidora. Zvolen naďalej tlačil na Popradčanov, no tí do konca zápasu ubránili tesný výsledok.

Góly: 19. Matúš Paločko (Kurali, Mlynarovič), 28. A. Lapšanský (Štals), 44. Štals (T. Sýkora) - 44. Ľ. Zuzin, 46. Hraško (Juraško, Brabenec)
Vylúčení: 6:5 na 2 min, navyše: Ľ. Zuzin (Zvolen) 5+DKZ za napadnutie, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: M. Novák - Gajan, Kacej, 1748 divákov
Zostavy:
Poprad:
Sidor - R. Suchý, D. Brejčák, Kurali, Fabian, Gáborčík, Makovský, Jáchym - T. Sýkora, Štals, A. Lapšanský - M. Nagy, S. Takáč, Matúš Paločko - Štrauch, Mlynarovič, Drábek - Belluš, L. Paukovček, Gápa
Zvolen: M. Šimko - Juraško, L. Pokovič, Hraško, Pichnarčík, Ťavoda, J. Mucha, Pospíšil - P. Zuzin, Brabenec, A. Podkonický - Ľ. Zuzin, M. Jurík, Škvaridlo - Mančák, Bortňák, Síkela - M. Ďaloga, Fekiač, Čanky

HC 05 Banská Bystrica     4:0     MsHK DOXXbet Žilina

Góly: 3. Bendík (Zigo), 16. Handlovský (Saracino), 19. White (James Martin, M. Hudec), 54. James Martin (R. Konečný)
Vylúčení: 5:10 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jura - Gavalier, Rovenský, 1520 divákov
Zostavy:
Banská Bystrica:
Kalemba - Bambúch, Saracino, James Martin, Macháček, Rosandič, Lepine, Šilovič, T. Devečka - R. Konečný, Heizer, Lamper - Kadura, White, Handlovský - R. Macík, M. Hudec, Wilson - Bendík, Zigo, Róth
Žilina: M. Laco (21. Koutský) - Ostrčil, Marcel Šterbák, Dlouhý, Leško, E. Bagin, Látal, Bajaník - Marek Slovák, Rehák, Kalla - Valášek, Klouda, R. Tomas - Drevenák, Bene, T. Varga - Čavrk, Linet, Vaculín

MHC Mountfield Martin     1:3     Dukla Trenčín

Góly: 37. Fujerík (Markovič) - 8. T. Klíma (M. Nemčík, D. Hudec), 9. Šimíček (Čerešňák, T. Lipták), 18. Šimíček (T. Lipták, Pozník)
Vylúčení: 1:4 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc, T. Orolín - Sčensný, Snášel, 2900 divákov
Zostavy:
Martin:
J. Čech - Matejka, Smrek, I. Ďatelinka, A. Novotný, Brcko, Tupý, Pacalaj, Rusina - Markovič, Pokrivčák, Važan - Rožník, Fujerík, L. Klíma - Themár, Dírer, J. Cíger - Šugár, M. Kolena, Jurášek
Trenčín: Lašák (od 48. do 51. min A. Nagy) - Pozník, E. Bednár, Čerešňák, Novajovský, M. Nemčík, M. Habšuda, Ryzák - Šišovský, Róbert Petrovický, Komínek - O. Mikula, Troliga, D. Buc - D. Hudec, T. Klíma, F. Nemček - Šimíček, O. Rusnák, T. Lipták

HK Nitra     3:1     ŠHK 37 Piešťany

Góly: 16. Bajtek (M. Novák, Stümpel), 18. Ordzovenský (L. Novák, H. Ručkay), 47. R. Tománek (P. König, L. Novák) - 20. Mišura (T. Melichárek, V. Nemec)
Vylúčení: 5:8 na 2 min, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Müllner - Junek, Výleta, 3278 divákov
Zostavy:
Nitra:
Kristan - Nádašdi, D. Milo, P. König, Ordzovenský, M. Novák, Ďurkech, F. Kuzma, M. Pavlíček - Miroslav Kováčik, Lelkeš, R. Tománek - H. Ručkay, Stümpel, L. Novák - Pupák, Kmeč, M. Segľa - Piačka, Bajtek, Rzavský
Piešťany: Šúrek - Rais, Brňák, Cuník, A. Hruška, Drgoň, Bučka, Škadra, Biro - Lušňák, Holovič, Stupka - T. Melichárek, Mišura, V. Nemec - S. Saliji, Hamrák, Chylo - Haring, Peško, Románek

HC Košice     3:2     HK 36 Skalica

Góly: 7. Sojčík (Spilar), 42. Svatoš (Hrnka), 57. Jenčík (Spilar) - 30. Jankovič, 60. R. Školiak (M. Kuľha, Lažo)
Vylúčení: 3:5 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák, Stano - M. Orolín, Tvrdoň, 4385 divákov