Dnes je 18.07.2019

Pre hlúpy čin fanúšikov bol hokejový zápas vo Zvolene predčasne ukončený

Prvý zápas novej sezóny hokejovej extraligy medzi Zvolenom a Banskou Bystricou musel byť niekoľko sekúnd pred koncom predčasne ukončený.

Hokejové derby medzi Zvolenom a Banskou Bystricou muselo byť niekoľko sekúnd pred koncom predčasne ukončené. Dôvodom bola zapálená svetlica v sektore hostí, čo viedlo k prerušeniu zápasu. Usporiadatelia následne tento sektor vypratali a čakali, kým hustý dym zo svetlíc, ktorý sa nachádzal nad ľadom neustúpi. Zvolenský tým v momente prerušenia viedol nad súperom z Banskej Bystrice tesným náskokom 4:3.

Ani po hodine čakania nebolo možné pokračovať v zápase a tak sa rozhodcovia rozhodli zápas predčasne ukončiť. „Necelú minútu a pol pred koncom tretej tretiny boli založené dva ohne v sektore hostí. Museli sme prerušiť zápas a vyzvať kapitánov tímov, aby opustili priestor, kde sa šíril štipľavý dym. S bezpečnostným manažérom a hlavným usporiadateľom sme konzultovali dve situácie - vyprázdnenie sektoru hostí a odstránenie tohto štipľavého dymu, pretože bol zdraviu nebezpečný. V priebehu pätnástich minút bola požiadavka vyprázdnenia sektoru hostí splnená, no napriek čakacej dobre 60 minút nebola spôsobilá ľadová plocha pre pokračovanie v zápase. V zmysle pravidiel sme predčasne ukončili stretnutie,“ vysvetľoval po predčasnom ukončení zápasu svoje rozhodnutie jeden z dvoch hlavných arbitrov Vladimír Baluška.

O konečnom výsledku stretnutia bude rozhodovať riadiaci orgán súťaže. Hráči Zvolena veria, že bude ponechaný výsledok z času, kedy sa zápas predčasne ukončil, kontumácia zápasu v prospech hostí je podľa nich neprípustná. 

Predseda predstavenstva HKM Zvolen Dušan Mráz pre SITA uviedol: „Veľmi ma mrzí, že takýto ľudia chodia na zápasy. Celý incident sa odohral v sektore banskobystrických fanúšikov. My sme urobili všetko pre to, aby sa derby odohralo v duchu fair-play, teda na najvyššej úrovni. Títo ľudia ozaj nemajú čo robiť na štadióne a bol by som rád, aby už na žiadny zimný štadión neprišli. Keďže je jednoznačné, že sa k zapáleniu svetlíc došlo v sektore hostí, nemalo by dôjsť ku kontumácii v prospech hostí, ale určite v prospech domáceho celku.“

 

 

zdroj sita, ta3, foto tasr

-Miroslav Vavra-
13. 09. 2014


comments powered by Disqus