Dnes je 13.06.2021

Prečo je stále problém s nariadeniami na Slovensku?

Spomínate si na problém, že mnohé nariadenia sa vydávali neskoro, pomýlene a vytvárali viac otázok, než odpovedí? Stále to tak funguje.

Na Slovensku je u niektorých ľudí zrejme problém pracovať systematicky a vytvárať prehľadné situácie. Neprehľadnosť, ktorá je už niekoľko mesiacov je vystihovaná neskorým vydávaním nariadení a usmernení, ktoré ovplyvňujú množstvo ľudí na Slovensku. Chaotické je aj predkladanie návrhov na rokovanie, pretože sa všetko robí neskoro a dokonca niektoré materiály sa dodatočne menia.

Tento systém neprehľadnosti sem prišiel s bývalým premiérom, ale napríklad aj s bývalým ministrom financií. Zásadné zmeny v zlej situácii na Slovensku, do ktorej nás dostali neschopní ľudia, prichádzali neskoro a nariadenia vychádzali doslova v noci, niekoľko hodín pre ich platnosťou. Takto nikto nemohol riadne dodržiavať prijaté nariadenia a tu sme videli, že trpezlivosť mnohých ľudí je naozaj obrovská.

Mnohé materiály o ktorých sa hovorí a riešia sa na rokovaniach stále prichádzajú neskoro. Nezverejňujú sa, hoci niektoré politické strany boli pred voľbami hotová transparentnosť. Stať sa mohlo to, že po kríze, ktorá zasiahla Slovensko sa mnohí ukázali ako mimoriadne neschopní. Nie je to len o tom ako sa prezentujete na sociálnej sieti, kde vám ľudia zožerú čokoľvek.

Po sociálnych sieťach a kampani prišla pre mnohých reálna skúsenosť podčiarknutá situáciou na Slovensku. Táto skúsenosť dostala do popredia ľudí o ktorých sa hovorilo len sporadicky a mali svoj úradnícky doteraz ničím nerušený život. Okrem toho toto celé zvýšilo nároky mnohých ministrov začať nie len myslieť, ale myslieť na následky konania, ktoré sú teraz doslova celospoločenské.

Hoci majú byť títo ľudia obklopení rôznymi poradcami, či týmom správnych ľudí, je to tak, že chaotickým fungovaním sa dokázal rozhodiť aj ten najlepší systém, ktorý by možno vedel pracovať správne. Ak k tomu pridáme rôzne politické tlaky, isté prvky neschopnosti, žiadne schopnosti krízového riadenia čohokoľvek, tak výsledok bol viditeľný a mnohí dokazovali neschopnosť.

Problém s nariadeniami na Slovensku nastáva a nastával aj pri uvoľňovaní opatrení. Tie zas vychádzali neskoro, bolo tam množstvo vecí, ktoré si odporovali, ale k tomu musíme pridať aj zas nejaké politické kompromisy, ktoré celú situáciu vytvorili ako neprehľadnú. Už pred nejakým časom sa hovorilo, že politika by do krízovej situácie na Slovensku zasahovať nemala a stále zasahuje.

Napriek tomu sa niektorí stále snažia vytvárať dojem, že všetko je v poriadku a dokonca si hovoria, že sa to zvládlo. Vážne, po tomto všetkom? Problém s rôznymi nariadeniami je stále a kým budú mnohí tvorcovia chaosu na riadiacich pozíciách, zmeny sa nevyskytnú. Dovtedy pre Slovensko veľa trpezlivosti a ako to neraz bolo, mnohí sa museli vynájsť sami. Situácia na Slovensku ukázala obrovskú neschopnosť.

Čítajte aj:

Povinnú štátnu karanténu nedokázali vytvoriť, ministerstvo zdravotníctva hovorí, že ju netreba

 

 

foto ilustračné

 

 

Spravodajstvo Región O počasí Komentár Vlastnými slovami Zaujímavosti IT novinky O autách Koronavírus na Slovensku

-Miroslav Vavra-
04. 05. 2021


comments powered by Disqus