Dnes je 07.05.2021

Prečo na Slovensku robíme nelogické rozhodnutia?

Prečo na Slovensku robíme nelogické rozhodnutia? Jednoduchý názov článku, ktorý odráža skutočnú situáciu akú v našej krajine dnes máme.

Slováci sa asi zbláznili a k tomu robíme nelogické rozhodnutia. Neviem ako inak by sa dalo nazvať všetko to, čo sa deje za posledné mesiace. Keď si odmyslíme to, že koalícia, minister zdravotníctva a ostatní ukázali svoju zásadnú neschopnosť, tak množstvo ľudí robí všetko to, čo teraz netreba. To aj napriek tomu, že denne vidíme čo sa na Slovensku deje. Aj napriek tomu množstvo ľudí sa správa veľmi nezodpovedne a hlúpo.

Pomáhajú tomu aj rôzne výnimky, ktorými sa dá vyhovárať. V čase, keď nutne potrebujeme mobilitu zásadne znížiť, sme sa dopracovali k tomu, že mobilita je zvýšená a to všetko s tým, že sa chodí napríklad do prírody. Policajné kontroly sú slabé, alebo až žiadne, ľudia si robia vyslovene čo chcú, alebo doslova až nechápu aké sú na Slovensku opatrenia. Prípadne tieto opatrenia obchádzajú.

Nie je normálne aby sme nenašli v sebe ten pud sebazáchovy v momentoch, kedy ho naozaj treba. Tu sa ukazuje aká veľmi je vyspelá naša spoločnosť, keď sa dokáže sama ohrozovať. Som presvedčený, že po tomto článku množstvo ľudí nebude súhlasiť, prípadne tieto články už nebude čítať, no normálne zmýšľajúci človek musí pochopiť v akej situácii sme a aj to, že dnes naozaj nie je vhodné fungovať tak, ako to bolo v minulosti.

Ak naozaj vieme rozmýšľať, tak musíme pochopiť všetko čo sa robí a musíme chápať aj to, čo treba robiť. Znižovať mobilitu a vidíme, že aj tie výnimky, ktoré sú na prvý pohľad neškodné sú problémom. Doteraz si to ešte nepriznávame, no výnimky zo zákazu vychádzania, ktoré máme nám výrazne škodia. Riešenia sú pritom veľmi jednoduché, nižšia mobilita presne tak, ako sme to mali na začiatku jari minulého roka a prísne kontrolovať hranice, prípadne začať robiť to, čo fungovalo a to je zavedenie povinnej štátnej karantény, ktorá minulý rok pomohla.

Vieme čo nám pomohlo, no zároveň sa to nerobí. Neviem to pochopiť, nedokážem chápať to, prečo množstvo bežných ľudí obchádza opatrenia a nedokážem pochopiť nečinnosť ministrov. Ak vidíme, že nefunguje štát, tak by mali zabrať ľudia. Samosprávy zabrali a neraz už dokázali nahradiť štát. Bežní ľudia sa dnes  správajú ako hlupáci a začínam pochybovať o tom či sme normálny národ. Našťastie existuje množstvo dobrých výnimiek.

Správame sa hlúpo a to aj v koalícii, ale aj medzi bežnými ľuďmi. Toto správanie je veľmi drahé a nemyslí sa teraz na len na financie. Napriek tomu si nedokážeme uvedomiť čo treba robiť. V tomto zlyhal aj štát, kedy mal robiť omnoho väčšiu kampaň a nezblázniť ľudí slovami o tom, že keď sa budeme neustále testovať, tak budeme mať akúsi formu voľnosti. Tieto slová nás stáli veľa.

Máme tu dva zásadné problémy. Politikov, ktorí si neuznajú chybu a chyby neustále opakujú, čím nemáme na Slovensku žiadne účinné riešenie a na druhej strane máme ľudí, ktorí nechápu dnešnú situáciu, nedokážu ju správne vyhodnotiť. K tomu ešte stále nepočúvame odborníkov, ktorí navrhovali zásadné zníženie mobility. V ostatných krajinách to fungovalo. Na Slovensku potrebujeme zásadné riešenia na zlepšenie situácie.

Čítajte aj:

Politické nominácie na úradoch zrejme nevymizli

 

 

foto ilustračné

 

 

Spravodajstvo Región O počasí Komentár Vlastnými slovami Zaujímavosti IT novinky O autách Koronavírus na Slovensku

-Miroslav Vavra-
23. 02. 2021


comments powered by Disqus