Dnes je 08.08.2020

Pred nami sú slnečné a relatívne teplé dni

Po veľmi teplom víkende prišlo na prelome týždňov k zrážkam, ktoré na severozápad priniesli aj sneženie. To nás teraz niekoľko dní nečaká. Počasie totiž bude stabilné.

Počasie v našej oblasti bude počas nasledujúcich dní ovplyvňovať tlaková výš, ktorá sa bude priamo cez naše územie presúvať smerom na východ ďalej nad Ukrajinu. Prítomnosť tlakovej výše tak veští to, že nás čaká stabilné počasie. Súčasne však bude aj teplo a to predovšetkým v druhej polovici týždňa, nakoľko sa naše územie bude nachádzať na zadnej strane tejto tlakovej výše.

Denné teploty by sa v prvej polovici týždňa mali pohybovať od -1 °C na severe po +5 °C na juhu nášho územia. V priebehu druhej polovice týždňa sa bude postupne otepľovať na +3 až +9 °C. V porovnaní s dlhodobým normálom nás čakajú teplotne nadpriemerné dni. Priemerné popoludňajšie teploty by sa mali pohybovať zhruba o 5 °C nad hranicou dlhodobého normálu.

Stabilné počasie nás podľa aktuálneho vývoja čaká až do konca tohto týždňa. Zmena počasia by mala nastať až na začiatku budúceho týždňa, kedy by mal postúpiť ďalší front, no predpoveď počasia na nasledujúce dni nám hovorí, že teploty budú stále vysoké.

Čítajte aj:

Internetové bankovníctvo Slovenskej sporiteľne je obľúbené

 

 

Informácie o počasí prinášame v spolupráci so stránkou www.imeteo.sk

-iMeteo.sk-
05. 02. 2019


comments powered by Disqus