Dnes je 20.04.2021

Premiéra Matoviča stále kritizujú, zvláštna situácia je aj v koalícii

Premiéra Igora Matoviča priebežne kritizujú, predovšetkým za jeho výroky a vyjadrenia cez sociálne siete. Jednoduché to nie je ani v rámci koalície.

Premiéra Igor Matoviča stále kritizujú. Mnohým sa nevidí jeho prístup ku komunikácii, predovšetkým jeho vyjadrenia na sociálnych sieťach, cez ktoré si rieši stále svoje. Presne tak ako v minulosti, aj dnes dokáže premiér Igor Matovič cez svoje virtuálne slovné útočisko hovoriť o všetkom a pustiť sa asi do každého.

Je to tak, že rovnako toto začali využívať pred istým časom aj jeho predchodcovia, Matovič v tom nie je priekopník. No na Slovensku sa chcela zmena a možno niektorí chceli zmenu aj v tomto. Ješitného a hašterivého správania sme mali za tieto roky viac než dosť a chcelo by to trochu niečo iné.

Ku kritike sa pripojilo viac ľudí, či novinárov. Na druhej strane, fungujeme v emočne mimoriadnej situácii, aká na Slovensku dlho nebola a Igor Matovič dostal za odmenu k jeho predošlej prostorekosti prvú líniu záchrany Slovenska. Snaží sa, bojí sa, emočne to neraz nedáva a k tomu sa pripájajú aj jeho koaliční kolegovia, ktorí namiesto podpory vedia pekne naložiť.

Napríklad taký Richard Sulík. Ten je s Matovičom čistý protiklad, ktorý dokáže ukázať ako sa dá spoločne nefungovať. Dôležitý koaličný partner, ktorý má diametrálne odlišné názory. Vzišli z jednej strany, rozdelili sa, aby sa následne spojili. Názorové rozdiely zostali a všetci novinári, či analytici očakávajú každú chvíľku koaličnú krízu.

Koaličnú krízu už vidíme takmer vo všetkom. Hoci to medzi Sulíkom a Matovičom dokáže zaiskriť a nie je to práve iskrenie obrovskej náklonnosti. Obaja sa tvária, akoby sa nič nestalo, že všetko funguje v poriadku. Musia, bola by to pomerne veľká hanba, ak by sa rozhádali už po mesiaci spoločného (ne)fungovania.

Nazval by som to istou miernou nedôverou, všetci akoby očakávali kedy sa rozhádajú a nastane seriózna koaličná kríza. Nieže by sme to chceli, je to len vnímanie situácie, ktorú títo dvaja aktéri navodzujú. V koalícii je veľmi zvláštna situácia a rovnako zvláštne je, že o tejto situácii hovoríme pomerne rýchlo po vzniku nového vedenia Slovenska. Akoby tam fungovalo veľmi krehké prímerie, ktoré si vzájomne narúšajú práve tí, ktorí by sa mali o toto prímerie snažiť najviac. Hádky teraz neprinesú víťazstvo nikoho, teraz musíme na Slovensku fungovať spoločne a zodpovedne s jedným cieľom. Aby sme potlačili kornavírus a bolo na Slovensku lepšie.

Čítajte aj:

Uvoľňovanie opatrení je v poriadku, do istej miery, ktorú nemôžeme prekročiť

 

 

foto ilustračné

 

 

Spravodajstvo Región O počasí Komentár Vlastnými slovami Zaujímavosti IT novinky O autách Koronavírus na Slovensku

-Miroslav Vavra-
16. 04. 2020


comments powered by Disqus