Dnes je 24.05.2018

Príjemné teploty vystrieda dážď a ochladenie

Teplo vydržalo na Slovensku len niekoľko hodín, prichádza dáždivé počasie a ochladenie.

Až z oblasti Baltského mora, naprieč celou Európou až nad Stredomorie sa tiahne rozsiahly frontálny systém. Tento systém rozdeľuje Európu na dve polovice. Na teplejšiu východnú časť, kde prúdi teplý vzduch od juhu a na chladnejšiu západnú časť, kde prúdi studený vzduch od severozápadu. Naše územie sa zatiaľ nachádzalo v teplej časti a vďaka tomu panovalo na našom území príjemné, jesenné, takmer letné počasie s teplotami, ktoré stúpali k hranici +30°C. Už v pondelok sa začne počasie výraznejšie meniť.

V utorok začne pršať na celom území. Najviac zrážok by malo spadnúť na severozápadnom Slovensku, nakoľko tu sa bude front počas nedele a pondelka vlniť. Zatiaľ čo v pondelok môže ešte na juhovýchode prevládať pekné počasie, tak v severozápadných okresoch už bude zamračené s dažďom. Do stredy tu môže napršať aj niekoľko desiatok milimetrov zrážok.

Najvyššie teploty by sme na našom území mali zaznamenať v utorok, kedy na juhovýchode a juhu stredného Slovenska môžu teploty vystúpiť až k hranici +30°C. Naopak studený front sa už v pondelok bude naplno prejavovať na severozápade, kde pri daždivom počasí vystúpi teplota len na úroveň okolo +20°C. Utorok by už na naše územie mal priniesť veľmi nepriaznivé počasie. Na celom území bude prevládať zamračené počasie s dažďom. Ten by mal v priebehu popoludnia od západu ustávať a v stredu by sa mala oblačnosť na našom území vyjasňovať.

 

 

Informácie o počasí prinášame v spolupráci so stránkou www.imeteo.sk

-iMeteo.sk-
11. 09. 2017


comments powered by Disqus