Dnes je 29.05.2020

Profesia days mení svoj koncept

Profesia days prichádzajú s novým konceptom, tento veľtrh štartuje so zaujímavými zmenami.

Už v minulosti mali návštevníci Profesia days možnosť zistiť, že hlavnou úlohou tohto podujatia nie je iba sprostredkovanie stretnutia sa so zamestnávateľmi, ale najmä možnosť získať užitočné zručnosti, znalosti, či inšpiráciu. Aj z tohto dôvodu podujatie stráca nálepku veľtrhu práce a mení sa na festival príležitostí.  Profesia days sa budú tento rok konať v bratislavskej Inchebe v stredu a vo štvrtok 6. a 7. marca 2019. Záujemcovia, budú mať, navyše, vstup úplne zadarmo. Jedinou podmienkou je rýchla registrácia.

Analýza najväčšieho pracovného portálu Profesia.sk ukazuje jasne. Zamestnávatelia na Slovensku vyžadujú čoraz viac mäkkých zručností. Z tohto dôvodu často siahajú na univerzálnych uchádzačov, ktorých už do konkrétnych odborných činností vedia zaučiť aj sami

Ukazuje sa však, že práve tieto zručnosti robia Slovákom problémy. Aj z tohto dôvodu si podujatie Profesia days dalo prostredníctvom Paylab Data Research spraviť prieskum, o tom aké vzdelávanie považujú slovenskí uchádzači o prácu, či  zamestnaní ľudia, za najdôležitejšie.  Do prieskumu sa zapojilo vyše 1100 respondentov a vyplynulo, že najväčšia časť, teda 33 percent preferuje vzdelanie v oblasti komunikácie. Nasleduje kreativita, schopnosť viesť ľudí, schopnosť zadefinovania problémov, projektový manažment, kvalitné vyjednávanie, analytické zručnosti, time manažment, či tímová spolupráca.

Z dôvodu zamerania na sebarealizáciu je podujatie Profesia days vhodné nielen pre ľudí, ktorí prácu nemajú, ale aj tých, ktorí zamestnaní sú, prípadne podnikajú alebo študujú a chcú získať nové nápady, ako byť vo svojej oblasti lepšími. Trh práce je na Slovensku pomerne rýchlo vyvíjajúci a z tohto dôvodu prichádzajú stále nové trendy, na ktoré musia reagovať nielen ľudia, ale aj firmy. Marcové podujatie tak prinesie užitočné informácie pre obe skupiny.

Festival prinesie vzdelávanie, náučné prednášky, zábavu, či rôzne súťaže. Hlavným programom však budú zaujímaví spíkri, ktorí sa Slovákom predstavia v trošku netradičnej pozícii. Tentokrát nebudú robiť to, čo ich živí, ani nebudú hovoriť o svojom súkromí, ale návštevníkom predstavia svoje príbehy úspechu.

Čítajte aj:

SWAN vylepšil svoju ponuku

 

 

zdroj profesia

foto ilustračné

-news-
10. 02. 2019


comments powered by Disqus