Dnes je 27.02.2020

Profesia days v Košiciach zaujali tisíce ľudí

Profesia days mali medzi ľuďmi úspech, zaujímali sa o informácie z pracovného trhu.

Jediný festival príležitostí na Slovensku prišiel na východné Slovensko po tretíkrát. Organizátori potvrdili, že tohtoročné Profesia days Košice priniesli zatiaľ najväčší úspech. 6416 registrovaných návštevníkov. Profesia days Košice sa môžu pochváliť, že zaujali východniarov aj po tretí raz. Návštevnosť posledného ročníka bola pritom rekordná.

Štatistiky z podujatia potvrdzujú, že nejde iba o obyčajný veľtrh práce, ktorý je vhodný výlučne pre ľudí bez zamestnania. Medzi návštevníkmi bolo totiž 34 percent zamestnaných a 26 percent študentov. Až za týmito dvoma skupinami nasledovali ľudia, ktorí sú aktuálne bez práce či živnostníci. Vysoká účasť zamestnaných ľudí a študentov spôsobili, že na prvom mieste záujmu ľudí boli najmä informácie z trhu práce. Práca bola tak druhoradá.

Za informáciami a prácou už skončili aj aktivity, čo odlišujú Profesia days od iných podujatí, ktoré sú venované práci. Už tradične  oslovil zaujímavý program či hľadanie možností vzdelávania a štúdia.  Návštevníci, ktorí prišli do Spoločenského pavilónu za účelom hľadania práce, mali najväčší záujem o administratívu, obchod a služby či IT.

Organizátori Profesia days Košice vnímajú každý rok najmä zvyšujúci sa záujem o marketing. Aj to bol jeden z dôvodov, prečo tento rok po prvý raz návštevníkom na východe predstavili aj Ostrov kreativity a marketingu. Tu si mohli ľudia vypočuť prednášky, ktoré boli zamerané na aktuálne trendy v tomto žiadanom odvetví.

Okrem spomínaného ostrovu zaujali Košičanov aj ďalšie tematizované zóny: Ostrov zdravia, Ostrov IT a Master Class. Náučné prednášky a workshopy v špecializovaných zónach dokonale dopĺňali program na hlavnom pódiu. Tu mali návštevníci k dispozícii zase skôr inšpirujúce prezentácie a rozhovory úspešných ľudí v rôznych odvetviach.

Čítajte aj:

Enviro dni na Slovensku

 

 

zdroj profesia.sk

foto ilustračné

 

 

Spravodajstvo Región O počasí Komentár Vlastnými slovami Zaujímavosti IT novinky O autách

-news-
09. 10. 2019


comments powered by Disqus