Dnes je 20.09.2021

Projekt Natri si svoju lavičku začína

Projekt Natri si svoju lavičku štartuje v sobotu 23.8. prípravou lavičiek na maľovanie. Skrášľovanie Mestského parku v Banskej Bystrici vyvrcholí prvú októbrovú sobotu festivalom Babie leto v parku.

Na zanedbanosť parku upozornila presne pred rokom iniciatíva Zelená hliadka BB na čele s Petrom Fehérom, ktorý je aj spoluorganizátorom projektu. Spolu s jeho tvorkyňou Janou Mojšovou a Banskobystrickým okrášľovacím spolkom, ktorý je známy svojimi úspešnými okrášľovacími aktivitami v meste, si už čoskoro vyhrnú rukávy. „Pozývame všetkých dobrovoľníkov a dobrovoľníčky, aby sa do projektu zapojili počas niektorého z termínov.

Začíname v sobotu 23.8. od 9:00, budú sa čistiť lavičky, petice a smetné koše, aby sa tým predpripravili na maľovanie, ktoré bude 6.9.2014. Projekt bude prebiehať aj počas Týždňa dobrovoľníctva, a to v stredu 17.9. a v sobotu 20.9., kedy sa dobrovoľníci budú môcť zapojiť do maľovania lavičiek a zábradlia na detskom ihrisku, ktoré je súčasťou Mestského parku. Celý projekt vyvrcholí v sobotu 4.10.2014 krásnym minifestivalom Babie leto v parku, kedy si všetci prítomní budú môcť vychutnať skvelú atmosféru slávnostného otvorenia parku a naživo uvidia aj street art maľovanie petíc verejného osvetlenia bystrickými street umelcami,“ uviedla Diana Vigašová z BBOS.

Organizátori pripravili pre všetkých účastníkov jedinečné prekvapenie. Každý, kto priloží ruku k dielu a uvedie svoje meno na prezenčnú listinu počas jednotlivých dobrovoľníckych dní, bude uvedený na jednej z petíc verejného osvetlenia v parku. Týmto sa každý dobrovoľník stane neoddeliteľnou súčasťou revitalizácie Mestského parku, ktorí mladí aktivisti spustili. Začiatky akcií sú vždy o 9. hodine a pre účastníkov je zaistené občerstvenie.

 

Harmonogram prác dobrovoľníkov

23.8. 2014 od 9:00 čistenie lavičiek, petíc a smetných košov od špiny, lepidla, machu, hrdze a nápisov. Organizátori zabezpečia všetky pracovné pomôcky.

6.9. 2014 od 9:00 maľovanie lavičiek, maľovanie altánku. Organizátori zabezpečia všetky pracovné pomôcky.

16.9. 2014 od 14:00 do 18:00  prezentácia projektu v rámci Týždňa dobrovoľníctva

17.9. a 20.9. 2014 od 9:00  maľovanie lavičiek a zábradlia na detskom ihrisku v Mestskom parku.

Organizátori zabezpečia všetky pracovné pomôcky.

4.10. 2014 Babie leto v parku. Slávnostné otvorenie parku, street art maľovanie petíc verejného

osvetlenia, slávnostné uverejnenie „dobrovoľníckej petice“, kde budú uvedení všetci dobrovoľníci.

 

 

zdroj bbos

-Miroslav Vavra-
21. 08. 2014


comments powered by Disqus