Dnes je 06.03.2021

Prvé mesiace nového vedenia Slovenska: Koronavírus a nezhody

Koronavírus, nezhody, napätie, asi takto by sa dali zhodnotiť prvé mesiace nového vedenia Slovenska.

Nové vedenie Slovenska máme už niekoľko mesiacov. K vedeniu krajiny sa dostali za iných okolností, než ich predchodcovia. Nabehli do rozbehnutej koronakrízy, ktorá ohrozovala nie len zdravie Slovákov, ale aj verejné financie. Ešte stále aj ohrozuje, no našťastie sa koronavírus na Slovensku opatreniami predošlého  a aj súčasného vedenia Slovenska potláča.

Slovensko bolo v istom napätí, ľudia sa obávali a nikto nevedel a stále ešte nevie ako koronakríza na Slovensku bude pokračovať. Igor Matovič nabehol do momentov, kedy musel rázne zmeniť svoje zámery, musel pokračovať v zachraňovaní Slovenska a zároveň vo formovaní vízie ako má Slovensko ďalej pokračovať.

Pokračovanie Slovenska bude zložitejšie, verejné financie koronakrízou dostali zabrať a Slovensko sa len postupne a opatrne rozbieha ďalej. Opatrnosť je v tomto momente stále na mieste. Koronavírus teda výrazne ovplyvnil prvé momenty nového vedenia Slovenska, od ktorého všetci čakali na začiatku zmeny. Tie sa budú zrejme prejavovať zložitejšie a to možno nie len pre koronavírus.

Hlavným znakom tejto koalície je napätie medzi Sulíkom a Matovičom. Práve toto môže byť ďalšia komplikácia v zmenách, ktoré na Slovensku chceme. Existuje síce programové vyhlásenie, ktorého by sa mali všetci držať, no premiér Matovič a minister Sulík sa vedia dohádať na mnohých zásadných veciach.

Nezhodli sa na uvoľňovaní opatrení, ktoré si každý z nich predstavoval inak. Nezhodli sa na zákaze nedeľného predaja, problém bol aj v poskytovaní finančnej pomoci. Každý si robil svoje tlačové konferencie a prezentovali nejednotný postoj. Takto verejne ukázali ako spolu nevedia fungovať a aj to, čo urobili dobre bolo prekričané nezhodami a napätím, ktoré majú medzi sebou.

Začali o tom verejne hovoriť už všetci, medzi týmito dvomi to stále pomerne nejde. Okrem toho sa začalo to, čo kritizovali dlhé roky. Na niektoré úrady, či ministerstvá sa začali dosadzovať divní ľudia, ktorí by sa v štátnej správe nemuseli vyskytovať. Po kamarátstve, po známosti, po straníckej príslušnosti. Takto to už nechceme a malo by sa to na Slovensku čím skôr zastaviť.

Napätie, nezhody, koronavírus, zvláštne nominácie na úrady, či rezorty. Ak sa urobilo aj niečo dobré, bude sa hovoriť práve o tomto. Tvrdohlavosť premiéra Matoviča a diametrálne iné názorové postoje ministra Sulíka. Ľudia to zatiaľ vnímajú takto a už ich to pomerne dosť obťažuje. Rozpačitý úvod, ktorý spôsobil aj koronavírus by mal byť už za nami a všetci by mali začať pracovať inak a predovšetkým tak, aby bolo na Slovensku lepšie.

Čítajte aj:

Obchody sú v nedeľu zatvorené, malo by to tak zostať aj naďalej?

 

 

foto ilustračné

 

 

Spravodajstvo Región O počasí Komentár Vlastnými slovami Zaujímavosti IT novinky O autách Koronavírus na Slovensku

-Miroslav Vavra-
18. 05. 2020


comments powered by Disqus