Dnes je 20.10.2020

Slnečné počasie končí. Slovensko čakajú výdatné lejaky

Teplé a slnečné počasie síce ešte neskončilo, no už čoskoro ho vystrieda sychravé a chladné. V závere týždňa čakajú Slovensko intenzívne zrážky a výrazné ochladenie.

Séria teplých a slnečných dní sa postupne blíži ku koncu. V závere týždňa očakávame na Slovensku výrazné ochladenie, dážď ale aj búrky. Do pondelka môže napršať aj 100 mm. Ešte v stredu a vo štvrtok k nám bude po prednej strane rozsiahlej oblasti nízkeho tlaku vzduchu prúdiť teplý a vlhký vzduch od juhu. Maximálne denné teploty budú dosahovať od +20 do +28°C, chladnejšie bude len na severe. Už v priebehu stredy sa očakávalo na našom území oblačné počasie. Aj vo štvrtok očakávame prevažne oblačné počasie. Opäť sa môžu ojedinele ukázať prehánky či občasný dážď, stále bude ale ešte relatívne teplo.

V piatok sa v oblasti Beneluxu prehĺbi mohutná tlaková níž. Po prednej strane tejto tlakovej níže začne do oblasti strednej Európy prúdiť vlhký vzduch a postupne sa začne aj ochladzovať. V piatok očakávame na väčšine územia Slovenska dážď, prehánky, ale aj búrky. V sobotu už pôjde o trvalejšie a výdatnejšie zrážky, to isté platí aj pre nedeľu. Do nedele večera môže od štvrtku napršať od 40 do 80 mm, miestami až do 100 mm. Ďalšie zrážky sa očakávajú začiatkom nasledujúceho týždňa, tie by mali byť takisto výdatné.

Výrazné ochladenie budeme cítiť na západnom a strednom Slovensku už v piatok a v sobotu, kedy teploty pôjdu z terajších 22 až 28°C na 8 až 14 °C. Ochladenie tak bude veľmi výrazné. Na východné Slovensko sa bude chladnejší vzduch dostávať naprieč hornatými oblasťami stredného Slovenska ťažšie a ochladiť by sa tam malo až v nedeľu. V chladnom charaktere sa počasie udrží aj počas prvej polovice nasledujúceho týždňa.

Čítajte aj:

Situácia s koronavírusom sa na Slovensku môže dostať mimo kontrolu

 

 

Informácie o počasí prinášame v spolupráci so stránkou www.imeteo.sk

Spravodajstvo Región O počasí Komentár Vlastnými slovami Zaujímavosti IT novinky O autách Koronavírus na Slovensku

-iMeteo.sk-
23. 09. 2020


comments powered by Disqus