Dnes je 19.01.2020

Slnečné počasie na Slovensku pokračuje

Na Slovensku máme pokojné počasie, ktoré bude pokračovať, mierne ochladenie by malo byť cez víkend.

Počasie na Slovensku sa upokojilo, po daždivom úvode týždňa budú na našom území slnečné a stabilné dni, ktoré budú na niektorých miestach rušené rannými hmlami, ktoré sú pre toto obdobie typické. Rovnako typické sú aj chladnejšie rána, na horách dokonca snežilo. Snehový poprašom bol len dočasný, pretože postupné oteplenie aj v horských polohách ho roztopilo.

Pod vplyvom tlakovej výše budeme aj v nasledujúcich dňoch a súčasne začne do našej oblasti prúdiť teplejší vzduch, vďaka ktorému budú rásť teploty. Teploty začali dosahovať hranicu +25 °C a na konci pracovného týždňa pri slnečnom počasí budú teploty stúpať až k hodnote +28 °C. V priebehu víkendu by sa malo mierne ochladiť, ale teploty by mali byť stále nadpriemerné.

Mierne ochladenie bude mať na svedomí rozpadajúci sa studený front, ktorý prinesie prehánky predovšetkým na sever Slovenska. Nemalo by ísť o výrazný dážď a druhá časť víkendu by mala zas priniesť stabilnejšie počasie a tak ako už bolo spomenuté, budú sa vyskytovať jesenné ranné hmly. Užijeme si príjemné počasie.

Čítajte aj:

Rezort financií vytvoril niekoľko zákonov

 

 

Informácie o počasí prinášame v spolupráci so stránkou www.imeteo.sk

Spravodajstvo Región O počasí Komentár Vlastnými slovami Zaujímavosti IT novinky O autách

-iMeteo.sk-
12. 09. 2019


comments powered by Disqus